Radni chcą transparentnych działań wójta

Prawdopodobnie już niedługo wójt będzie mógł samodzielnie zaciągać zobowiązania jedynie do kwoty 2.000 złotych. Radni chcą w ten sposób zachęcić Jarosława Chodorskiego do podjęcia z nimi rozmów na temat działań związanych z rozwojem gm. Jabłonna.

Na najbliższej sesji - do porządku obrad - zostanie wprowadzony projekt uchwały w sprawie określenia wysokości sumy, do której wójt może samodzielnie zaciągać zobowiązania. Wspomnianą kwotę ustalono na 2.000 zł. Podczas piątkowego posiedzenia Komisja Budżetowa pozytywnie zaopiniowała projekt tej uchwały uchwały.

- Jeśli wójt traktuje gminę trochę jak własny folwark, należy coś z tym zrobić, żeby zaczął z nami rozmawiać. Nie chcemy wtrącać się do garnuszków, w których gotuje, ale chcemy wiedzieć w jakim kierunku idziemy i mówiąc kolokwialnie, co gotuje - stwierdził radny Marek Zieliński.

Radny przyznał, że wójt Chodorski podejmuje decyzje bez konsultacji z radnymi. Jako przykład podał temat rozbudowy przedszkola w Jabłonnie o 4 nowe oddziały, o którego szczegółach dowiedział się dopiero z prasy. Stwierdził, że nikt nie pytał radnych o zdanie. Podobnie było z wylotem delegacji gminnej do Włoch, kiedy większość radnych usłyszało o niej, gdy szczegóły były już dawno ustalone.

Radca prawny Sławomir Markowski i sekretarz Joanna Gwadera stwierdzili, że projekt uchwały jest według nich niezgodny z prawem. Sekretarz dodała jednak, że być może rzeczywiście zaistniały jakieś nieporozumienia na tle komunikacji między wójtem, a radnymi.

- Ta uchwała nie byłaby konieczna, gdyby wójt z nami rozmawiał - powiedział wprost radny Zieliński.

Jabłonna Dla Mieszkańców

8 komentarzy do “Radni chcą transparentnych działań wójta

 • 18 listopada 2015 at 18:35
  Link

  to już jest K O N I E C, dalej nie ma już nic, ta rada i ten wójt to wielki kit

  Odpowiedz
 • 18 listopada 2015 at 23:06
  Link

  Jeśli taka uchwała przejdzie to faktycznie będzie koniec (czytaj: kompromitacja – ale dla wszystkich).
  Obstawiam że jednak… NIE PRZEJDZIE 🙂
  Grupa “wolnych” radnych będzie przeciw, a i z “9” kilka osób – powodowanych wstydem albo poczuciem niesmaku – wstrzyma się od głosu.
  I tak: wójt poczyta to jako pogrożenie palcem zaś inicjator akcji… jako utarcie mu nosa. Oby publicznie się nie obraził. 🙂

  Odpowiedz
  • 19 listopada 2015 at 09:21
   Link

   Latający, prawnik gminny mówi,ż e uchwałą jest niezgodna z prawem. Skoro tak jest to już jest pewne, ze nie przejdzie, bo po co? Domniemam, że nIe chodzi tu o samą uchwałę, tylko zwrócenie uwagi mieszkańców, co Wójt wyrabia. Paru ludzi w radzie jest rozsądnych i słucha tego co się dzieje, mimo, że nie zawsze są zgodni i zgodni z naszymi oczekiwaniami. Patrz: Nowosiński, Świątko, Wodzyński, Zieliński, Kowalik, Krajewski. Może ktoś jeszcze. Potrafią rzeczowo i na poziomie się dogadać i szanować siebie wzajemnie i mieszkańców. Natomiast Chodorski, Modzelewski, Syguła, Chojnacki to też porządni ludzie, ale mają w sobie tyle indywidualizmu i uparcia, że wszystko co dotkną w zbiorze społecznym po prostu się nie klei. A przecież wszyscy chyba mają jeden nadrzędny cel, NASZ !!! Tyle że każdy obrał inną drogę do tego celu i próbuje pokazać wyższość jeden nad drugim. Problem w tym, że nie zrozumieją tego, bo są przeświadczeni o 100% słuszności swojej misji. Uważam za najlepsze rozwiązanie, rozpisanie nowych wyborów i na Wójta i do Rady. Może przetasowanie ułożyło by ta gminę. Potrzeba nam ludzi młodych do 40stki i jako tako myślących i wykształconych. Zobaczcie na tą radę, 3/4 z nej to już weterani gminni. NIektórzy z przerwami, są od samego początku transformacji a wójt mimo że młody i prężny po swojemu, to ma jeszcze mleko pod nosem

   Odpowiedz
 • 19 listopada 2015 at 09:57
  Link

  Pytanie tylko co dadzą nowe wybory do rady skoro nieliczni (patrz ilość wyświetleń relacji) mieszkańcy interesują się jej pracą i są w stanie ocenić poszczególnych jej członków. Może marzy się panu odgórna regulacja odnośnie maksymalnego wieku kandydatów? 🙂

  Odpowiedz
 • 19 listopada 2015 at 11:15
  Link

  A przepraszam, że się wtrącę, ale skąd te ograniczenie do 40 lat. Uważam, że kandydaci do 55 lat również są OK i nie wchodzą w erę dinozaurów. A może to pomysł na odstrzelenie ewentualnego zagrożenia dla potencjalnego kandydata. No, no…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *