Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przedszkola

- Prokuratura Rejonowa w Legionowie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w osobach urzędników Urzędu Gminy Jabłonna - informuje Katarzyna Ryniewicz-Smela, zastępca prokuratora rejonowego. Śledztwo dotyczy braku działań wynikających z ekspertyzy technicznej budynku Przedszkola Gminnego w Chotomowie i tym samym działania na szkodę interesu publicznego.

Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone przez mieszkańców i to na ich wniosek prokuratura wszczęła śledztwo o czyn z art. 231 § 1 Kodeksu Karnego.

- Śledztwo wszczęto w dniu  11 grudnia 2017 roku a zatem pozostaje ono na początkowym etapie. Aktualnie wykonywane są czynności zlecone przez prokuratora. Decyzja w kwestii merytorycznego zakończenia śledztwa będzie możliwa po zgromadzeniu całości materiału dowodowego - informuje K. Ryniewicz-Smela.

Na początku grudnia zawiadomienie do prokuratury złożyli także radni Arkadiusz Syguła i Witold Modzelewski. Dotyczyło ono podejrzenia popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego Jarosław Chodorskiego, wójta gm. Jabłonna polegającego na niedopełnieniu obowiązków poprzez niepodjęcie działań wynikających z ekspertyzy technicznej budynku przedszkola, czym - według radnych - działał na szkodę interesu publicznego doprowadzając do powstania szkody w majątku gm. Jabłonna i narażenia na ryzyko utraty zdrowia i życia osób przebywających w przedszkolu.

W uzasadnieniu zawiadomienia czytamy, że wójt przez ponad 5 miesięcy zataił fakt otrzymania ekspertyzy technicznej budynku przedszkola, nie informował mieszkańców o zagrożeniach związanych z użytkowaniem obiektu, ani nie podjął żadnych działań zabezpieczających poprzez zlecenie wykonania niezbędnych robót budowlanych w celu poprawy stanu technicznego budynku.

Jabłonna Dla Mieszkańców

56 komentarzy do “Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przedszkola

  • 16 stycznia 2018 at 18:06
    Link

    A Modzelewskiemu i Sygule kto pisał zawiadomienie? Jakoś mi się nie chce wierzyć że te dwa orły same napisały 😉

    Odpowiedz
  • 16 stycznia 2018 at 18:09
    Link

    No właśnie temat jest chyba szerszy. Przez 3 lata tej kadencji nawet nie pokłoniono się nad budową przedszkola docelowego. Dlaczego? A jak powstała ekspertyza to nadzwyczajnie ją zatajono? Dlaczego? A gdyby cokolwiek stało się dzieciom? Za chwilę minie 9 miesięcy i nie znaleziono dzieciom obiektu zastępczego. Dlaczego…? Zasadzano się za to na przedszkole przejściowe z płyty pilśniowej na terenie kościelnym, do którego nie posiadano nawet prawa gruntu i okazało się, że tego prawa (pomimo zapewnień) nie ma. W konsekwencji stracono kolejne miesiące. A nowela o przedszkolu ciągle żywa. Dziwi brak odpowiedzialności. Sytuacja absolutnie niezrozumiała. Powinni dogłębnie to zbadać.

    Odpowiedz
    • 16 stycznia 2018 at 20:10
      Link

      piszesz w/s przedszkola czy nagonki w temacie ? gdzie byłeś do tej pory ? co zrobiłeś sam w temacie ? jaki masz pomysł konstruktywny a nie takie tam…….o Chopinie??

      Odpowiedz
  • 16 stycznia 2018 at 18:24
    Link

    I wójt i panowie radni mają swoje za uszami. Wójt, że nie myślał o budowie przedszkola i teraz trzeba gasić pożar, a panowie radni, że w tej kadencji tylko urządzali sobie prywatne wojenki. A co to będzie w listopadzie! Pan Chodorski kontra pan Modzelewski. Podobno pan Syguła idzie na zastępcę.

    Odpowiedz
    • 16 stycznia 2018 at 19:35
      Link

      Don Kita nie ma szans na stołek wójta. Radnym pewnie też nie będzie. Lepiej żeby na tego wójta nie startował bo pewnie przegra nawet z Chodorskim ;]

      Odpowiedz
  • 16 stycznia 2018 at 19:04
    Link

    Oj oj radni sami na siebie donieśliście, mieszkańcy będą pamiętać przy najbliższych wyborach !!!

    Odpowiedz
    • 16 stycznia 2018 at 20:11
      Link

      Powinni sprawdzić działania wójta. Jeśli rzeczywiście ukrywał przed mieszkańcami ekspertyzę stanu budynku, to raczej niefajnie dla niego.

      Odpowiedz
  • 16 stycznia 2018 at 19:22
    Link

    Jeśli wierzyć dzisiejszemy wydaniu “To i owo”, że prokuratura dziwnym trafem umarza wszystkie śledztwa przeciwko smogorzewskiemu, to mamy właśnie haczyk, na którym wisi Chodorski. I od tego momentu Chodorski i pączek zgodzą się romanowi na wszystko. Tak slaby mamy samorząd, który nie dalej jak 3 tygodnie temu całował romana w sygnety. Teraz już wiecie dlaczego? To się nazywa “trzymać fryzjera za jaja” (choć Walt Kowalski miał na myśli chyba nieco inną sytuację).

    Odpowiedz
  • 16 stycznia 2018 at 19:52
    Link

    4 grudnia 2017 roku prokurator zamknał kolejna sprawe zgłoszona przez wójta na podstawie spolecznej spec komisji d/s walki z CEKSEM, sklad komisji jest znany i nie jet zaskoczeniem ze ciagle ta sama osoba sie przewija 😉

    Odpowiedz
    • 16 stycznia 2018 at 21:26
      Link

      “spolecznej spec komisji d/s walki z CEKSEM” – o! a ja myślałem, że już w tym wątku nie spowoduje mojego uśmiechu. Dziękuję 🙂

      Odpowiedz
  • 16 stycznia 2018 at 20:28
    Link

    A może tak oprócz Wójta , pociągnąć do odpowiedzialności wszystkich byłych Wójtów i radnych z Chotomowa co przez ostatnie 20 lat pełnili funkcje i przez zaniechanie doprowadzili budynek do śmierci technicznej. A jeszcze i jeden Pan były Naczelnik Inwestycji , który jak był naczelnikiem do było ok. a teraz jest ekspertem od zaniedbanego budynku przedszkola.

    Odpowiedz
    • 16 stycznia 2018 at 20:50
      Link

      dlaczego tylko 20 ? dodał bym jeszcze 7 i spytał kto pozwolił na wybudowanie bo nie było by teraz kłopotu ? a po drugie koscielny dziadu a co ty wiesz o śmierci technicznej 😉 kosciół posprzątaj i wytrzyj kurze 😉

      Odpowiedz
      • 16 stycznia 2018 at 21:31
        Link

        Ty Wierny Dziadygo może należysz do grona radnych, wójtów , naczelników inwestycji co nawet ekspertyzy przez ostatnie 20 lat nie zrobili, bo widzę że Chodorski zrobił i to jest jego największy grzech.

        Odpowiedz
        • 16 stycznia 2018 at 22:03
          Link

          ty nawe nie wiesz co to jest grzech bolszewiku załgany 😉 ekspertyze wykonał rzeczoznawca a nie Chodorski, Chodorski tylko ja schował I TO JEST NIE TYLKO GRZECH ALE I PRZESTEPSTWO opisane w prawie budowlanym i kodeksie karnym…….dotyczy to w rzeczy samej i eksperta od ekspertyzy który z urzedu równiez powinien zawiadomic nadzór budowlany kumasz ; czy dac ci łopate 😉

          Odpowiedz
          • 16 stycznia 2018 at 22:47
            Link

            Odpowiedź Szanownego Pana tylko utwierdza mnie w przekonaniu że moim adwersarzem jest Radny Chotomowa (ewentualnie były), Były Wójt lub były Naczelnik Wydziału Inwestycji. Ta złość która emanuje z treści postu mówi wszystko. Fryzjer tylko się cieszy jak czyta takich głupków, bo ja mam tam dziecko a ty pewnie na to lejesz jak reszta braci radnych chotomowskich ,którzy już się znudzili tematem.

  • 16 stycznia 2018 at 21:09
    Link

    Z tego co wiadomo, to przez ostatnie 20 lat, nikt oprócz obecnego nie urywał ekspertyzy przed mieszkańcami? Nieprawdaż ?

    Odpowiedz
  • 16 stycznia 2018 at 22:07
    Link

    Jeśli prokuratura postawi zarzuty Chodorskiemu to ile mu grozi?

    Odpowiedz
    • 17 stycznia 2018 at 12:08
      Link

      Nic mu nie grozi 🙂 Cytat :.: “niedopełnieniu obowiązków poprzez niepodjęcie działań wynikających z ekspertyzy technicznej budynku przedszkola”. Teraz doczytałem że nikt nie zarzuca Wójtowi ze coś ukrywał przed mieszkańcami, radnymi ale ze nie podjął działań 🙂 Przecież to z marszu będzie umorzone, kwestia czasu 🙂 Czyli co – ukrywał czy nie ukrywał skoro naszych 2 radnych takie małe działko wystawiło? Nic z tego nie będzie kochani. Wójt podjął jakieś działania (i teraz się zaczyna ujadanie na mnie że pewnie z fundacji, z gminy klepie ale tak to niestety wygląda). Wójt wykminił sobie kontenery – dobre/złe nie ważne – wykminił, oszacował budżet – dużo/mało – nie ważne tyle mu wyszło, coś tam przeanalizował gdzie to postawić, może są notatki z rozmów, bilingi, maile, możne poszły jakieś maile do producenta niesławnych baraków, ktoś robił analizę hydrologiczną działki kurii – po co to zlecono? Może spotkanie z plebanem ma notatkę a jak nie to można poprosić księdza o zeznanie. Zrobił spotkanie z rodzicami, powiedział ze potrzebował czasu aby właśnie coś rodzicom zaproponować a nie tylko wystraszyć że się dach wali. Finalnie zezna że chciał przekonać rodziców bo wiedział ze rada z automatu rozjedzie każdy jego plan. No można dyskutować nad pomysłem wójta ale zarzucanie ze totalnie nic nie zrobił – będzie bardzo ciężkie, bo tu nikt nie zarzuca że robił źle ale że nie robił nic 🙂 Ciekawe czy wójt dla odmiany może pozwać radnych że specjalnie storpedowali jego plan kosztem dzieci aby teraz mieć przedwyborczą jazdę bez trzymanki, ze wrąbali się w negocjacje z kurią (działka sióstr), ze forsują wynajęcie pustostanu który nie nadaje się, ze kombinują jak wykiwać PINB – zrobić remont a nie nazywać remontem aby uniknąć pozwolenia (z automatu sprzeczność z prawem budowlanym). No to byłoby ciekawsze. Zawiadomienia do prokuratury to tez trzeba umieć pisać, jak widać nasza “szlachta” słabo to przygotowała. A może jednak nie i dokładnie o to chodzi Kicie i Owsikowi, aby podnieść kurz na ileś miesięcy przed wyborami, kurz który i tak opadnie sam poprzez umorzenie i Jarkowi krzywda się finalnie nie stanie, Może to teatralna zadyma tylko po to aby było ze przeciw Chodorskiemu jest toczone postępowanie, a tu wybory za pasem 🙂 Bo gdyby chcieli mu naprawdę dokopać to nie takie zawiadomienie powinni złożyć i dałoby się lepsze bo się wójt wystawia dość często:-) A tu taki kapiszon. WŁĄCZCIE MYŚLENIE!

      Odpowiedz
      • 18 stycznia 2018 at 06:31
        Link

        Właśnie po to nieudacznik zatrudniał swoich przydupasów, żeby siali ferment. 4 lata temu robili to za free teraz za pieniądze. Macie co chcieliście pseudo uczciwość i pseudo transparentność człowieka pokroju pisuara. Zacietrzewionego z klapkami na oczach. Dlatego wokół niego nie ma nikogo, tylko ludzie za pieniądze lub ze strachu o swój taboret.

        Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 at 07:59
    Link

    1. Bardzo dobrze ze prokuratura sprawdzi ile jest cukru w cukrze czyli jak bardzo była ukryta ekspertyza. Gorzej jak potwierdzi się że gmina faktycznie poczyniła jakieś działania, kita sam podpisywał kasę na analizę hydrologiczną działki od kurii a radni słysząc o “przedszkolu tymczasowym” jak to było w uchwałach nie zadali kluczowego pytania ” na ch… nam tymczasowe? czy coś się dzieje z obecnym?”. Jeśli Chodorski wyjdzie bez szwanku to radni znów robią sobie kuku.

    2. Warto zadać pytanie niezależnemu ekspertowi jak bardzo jest zdegradowana konstrukcja dachu i ile lat musiał trwać ten proces. Jeśli okaże się że już przed wyborami było krucho (przypominam – to nie wichura uszkodziła konstrukcje tylko wieloletnie wystawienie jej na wilgoć) to trzeba zaprosić Panią Olgę do wyjaśnień, czemu topiła kasę w ruinę (ogrzewanie, papa, okna) lub kto jej kazał topić 🙂

    3. Ekspertyza jest znana prawie od kwartału. Nie dało to nic. Radni rozjechali plan wójta (lepszy – gorszy ale jakiś tam był), sami nie wnieśli niczego lepszego. Za to pojawiło się kilka faktów które mogą świadczyć ze ich “polityczna wojna z wójtem” to możliwe że nic innego jak prymitywne lobbowanie swoich interesów? Ja tego nie wiem ale ludzie różnie gadają bo jaki jest sens lobbowania naprawy dachu skoro PINB dał decyzje o zamknięciu? Czemu bracia FLIP i FLAP wspomniani w artykule już załatwili działkę z siostrami za ładną sumkę? Gada się że właściciel pustostanu na Piusa to fufnfel mechanika – jak jest to nie wiem 🙂 PODOBNO kita forsuje aby gmina wynajęła ten lokal na dekadę lub dwie (za ile to oczywiście tajemnica) – pytanie czy wtedy będą budować docelowe przedszkole i czy podatnicy powinni ratować biznesik lokalnego “szlachcica” który wystawił gołe mury totalnie nie mając pomysłu na ich wypełnienie? Straszne są te plotki, aż się wierzyć nie chce, ale mam nadzieje ze znajdą się chętni do przetrzepania tych dwoje z artykuły bo plotki mówią ze może polecieć sporo kurzu 😉

    Odpowiedz
    • 17 stycznia 2018 at 12:51
      Link

      nadal nie kumasz o co chodzi a sam jeseś mocno zdenerwowany uzywając wielu nieprzyzwoitych wyrazów, Co po badaniach hydrogeologicznych na niedostepnej działce ? co do wilgoci w ekspertyzie jasno zapisano ze nie stwierdzono sladów zawilgocenia konstrukcji drewnianej 😉

      Odpowiedz
      • 17 stycznia 2018 at 13:12
        Link

        Dobrze ze ty kumasz. Stwierdzono brak paroizolacji, TAK? W jakich miesiącach przy braku paroizolacji wkrapiała się woda na nieizolowanej od wilgoci konstrukcji (jest temp. punktu rosy w słabo zaizolowanej ścianie lub stropie) a w jakim miesiącu robiono ekspertyzę? Zaparowały ci kiedyś okna w domu w maju lub czerwcu, nie mówię o łazienkach czy kuchni z gotującymi garami? No pomyśl chwilę 🙂 Konstrukcja nie zgniła od deszczówki.

        Odpowiedz
          • 17 stycznia 2018 at 16:28
            Link

            Znasz się jak wilk na gwiazdach. Na zewnątrz -10 i wilgotność prawie 0, w środku 20 stopni i wilgotność 40, między tymi światami strop bez paroizolacji przez który ciepłe powietrze ucieka jak przez sito i gdzieś pomiędzy powstają skropliny a ten chce wentylacjia problem rozwiązać, chyba poprzez wyrównanie temp i wilgotności z ta na zewnątrz czyli zamrożeniem przedszkola. Mam nadzieje ze budowlanka to tylko twoje hobby….i niech tak pozostanie.

          • 17 stycznia 2018 at 17:32
            Link

            w czasie użytkowania pomieszczeń zamknietych przy słabej wentylacji i wysokiej temperaturze wilgotnosc wzrasta czyż nie tak ?Gdy wilgotność przekracza 70%, warunki zaczynają sprzyjać powstawaniu grzybów i pleśni /wide ekspertyza/, które są szkodliwe dla ludzi i niszczą konstrukcję budynku…..onegdaj “nie stosowano paroizolacji” a jakoś budynki stoją do dzisiejszego dnia i to w dobrym stanie 😉 w pomieszczeniach kuchennych stosowano np okapy dla lepszego wentylownia w czasie gotowania posiłków czy też w kotłach brudnych “gaci” a po zamykano szyberki by nie zaznać chłodku ale wtedy pojawiał się smrodek…..np wilgoci ;)……….

      • 17 stycznia 2018 at 14:20
        Link

        z tym zawilgoceniem to trochę nie tak str 13/62 cyt…..Konstrukcja miejscami była poddana zawilgoceniu, słupki przy drzwiach nadal sa narazone na zawilgocenie i podlegaja degradacji. Miejscowo sa spróchniałe 100%……..dalek czytamy …..Działania czynników meteorologicznych i ….brak włąściwej konserwacji budynku wpłyneły na zniszczenie elewacji budynku………..dalej napisano….Nalezy również podkreślić fakt że budynek był skonstruowany w sposób odbiegajacy od oryginalnego peojektu w zakresie konstrukcji tj. wykonano mniej sztywne dzwigary. Całośc budynku i jego projekt są dalekie od dzisiejszych standardów………….przypomne budynek powstał 27-31 lat temu,,,,,,,,tak więc grzech pierworodny, plus grzech zaniechania konserwacji i grzech fałszywego świadectwa przeciw bliskiemu swemu zbiera tutaj bogate żniwo…………….

        Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 at 10:21
    Link

    Tyle się mówi o tej ekspertyzie, ile stron tyle stanowisk. Niektóre trafne, niektóre nie. A może należy zadać sobie pytanie dlaczego poprzednicy nie przygotowali opinii, dlaczego za temat przedszkola ma być tylko i wyłącznie odpowiedzialna tylko jedna osoba ?
    Może warto spojrzeć na protokołu z sesji z ostatnich 10 lat i zobaczyć czy Ci, którzy teraz najgłośniej krzyczą zrobili coś w tym temacie.

    Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 at 11:38
    Link

    Fałszywe oskarżenie – przestępstwo, w polskim Kodeksie karnym opisane w rozdziale XXX (przestępstwa przeciw wymiarowi sprawiedliwości) w art. 234[1], polegające na zgłoszeniu organom ścigania lub do sądu rzekomego popełnienia przestępstwa, wykroczenia lub innego rodzaju przewinienia przez inną osobę w sytuacji, gdy w rzeczywistości do naruszenia prawa w ogóle nie doszło, lub gdy naruszenia tego dopuściła się inna osoba, niż wskazana przez fałszywie oskarżającego.

    Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    Odpowiedz
      • 17 stycznia 2018 at 13:12
        Link

        Kolonko wniosek do prokuratury złozono w sprawie nie przeciwko…..doczytaj sobie twój pryncypał to ci powie bo ma chłopina duzego pecha patrz ostatnie umorzone doniesienia 😉

        Odpowiedz
        • 17 stycznia 2018 at 14:25
          Link

          Chyba się mijasz z prawdą, że zawiadomienie złożono ad rem a nie ad persona

          vide: Na początku grudnia zawiadomienie do prokuratury złożyli także radni Arkadiusz Syguła i Witold Modzelewski. Dotyczyło ono podejrzenia popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego Jarosław Chodorskiego, wójta gm. Jabłonna polegającego na niedopełnieniu obowiązków poprzez niepodjęcie działań wynikających z ekspertyzy technicznej budynku przedszkola, czym – według radnych – działał na szkodę interesu publicznego doprowadzając do powstania szkody w majątku gm. Jabłonna i narażenia na ryzyko utraty zdrowia i życia osób przebywających w przedszkolu.

          Odpowiedz
    • 18 stycznia 2018 at 06:39
      Link

      Tak zastraszanie przez ludzi fryza to ich specjalność. W tym i jesteście najlepsi. Niczym nie różnicie się od atakowanych przez was Kity czy Owsika, tylko lepszą marynarkę macie i niestety fałszywy uśmiech.

      Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 at 12:56
    Link

    Nie ma co się ekscytować. Prokuratura zajmuje się różnymi sprawami, z różnym skutkiem, przeważnie żadnym. Prokuratura coś tam porobi, przesłucha tego i owego, ale w głębi ducha stwierdzi – zaraz wybory, niech nas w to nie mieszają tylko kopną w zadek tego Fryzjerczyka właśnie w akcie wyborczym.
    Rzeczywiście, zatajenie ekspertyzy to nic z punktu widzenia odpowiedzialności karnej. Nie ma obowiązku prawnego chwalenia się nią. Na kwestię zaś “otrzymał Pan, Panie wójcie ekspertyzę i jakie w związku z nią podjął działania?
    – Panie/Pani prokurator dłubałem w nosie i się zastanawiałem co tu zrobić – odpowiada Fryzjerczyk.
    – No i co Pan wymyślił? – naciska Pan/Pani prokurator.
    – Kontenery. Genialne, prawda?! – odpowiada z nieskrywaną dumą Fryzjerczyk.”

    Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 at 14:30
    Link

    Ja bym zaprosił Dominnice i Jarkas i wszystko jasne

    Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 at 18:04
    Link

    Jak Pan Kolonko jestem zdania, że późno/nie późno Wójt przynajmniej próbował coś zrobić, coś proponował (czyli lekcje jakoś w te 5 miesięcy czerwiec-październik odrobił). A radni? Choćby i nawet faktycznie wiedzieli o sytuacji przedszkola dopiero od października – co zrobili przez te 4 miesiące? Zupełnie nic (konstruktywnego). Tylko krzyki, wytykanie błędów, idylliczne wizje jak to będzie za 10 lat (czyt. Pana Grzybka orlik przy przedszkolu na Żeligowskiego) i blokowanie każdego ruchu gminy. Ani słowa, pomysłu, działania, co teraz, dziś zrobić z dziećmi. Bo co wówczas Pan Modzelewski odpowiada na zebraniach rodzicom?: ” Proszę pytać Pana Wójta. To jego obowiązek.[…] Ale nie pieniążków to gminie nie damy. Budżet nie jest z gumy.” Czy ktoś oprócz mnie widzi ten absurd?!

    Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 at 19:48
    Link

    3 lata i 3 zimy………3 uwalone absolutoria ……….

    Odpowiedz
    • 17 stycznia 2018 at 20:13
      Link

      A jak można było referendum zrobić to stchórzyli…

      Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 at 21:00
    Link

    Jabłonna to Gmina która od początku samorządności ma mieszkańców którzy notorycznie mają skłonność do demokratycznego wybierania na swoich reprezentantów patologicznych kłamców. Znaczy się suweren gminy jest debilny bo wybiera kogo wybiera a później bek.
    Mój wniosek jest jeden. Ta Gmina musi być zniesiona. Tereny do Warszawy, Legionowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Fryzjer, Kucyk, Owsik, Kremówka, Muchomor i inne Panie bufetowe niech tam startują w wyborach.

    Odpowiedz
    • 17 stycznia 2018 at 21:39
      Link

      Do tego nie dojdzie,wszak to jak zawsze w demokracji bywa wybiera się zawsze mniejsze zło !!!

      Odpowiedz
    • 17 stycznia 2018 at 21:51
      Link

      dołączyć Jabłonne do Legionowa – wtedy będziemy mieli możliwość głosować za reelekcją tamtejszego altruisty

      Odpowiedz
      • 17 stycznia 2018 at 23:19
        Link

        mówie wam biada, biad naszej gminie, Mocium Panie Wojciechu, Wprzódy słońce w miejscu stanie! Prędzej w morzu wyschnie woda, Nim tu u nas będzie zgoda……. 😉

        Odpowiedz
      • 18 stycznia 2018 at 19:13
        Link

        o żesz w mordę. Kręciszu, czy ty chcesz mnie pozbawić życia przez atak śmiechu? 🙂

        Odpowiedz
    • 17 stycznia 2018 at 22:50
      Link

      Slusznie prawi, ale zamiast to nastapi potrzeba nam nowych ludzi (twarzy).😀

      Odpowiedz
    • 18 stycznia 2018 at 06:19
      Link

      No właśnie kościelny taki fryzjer jest twoim, idealnym przykładem.

      Odpowiedz
  • 18 stycznia 2018 at 11:25
    Link

    Zamiast drzeć koty i obrzucać błotem innych niech radni wezmą się do roboty to za to im płacą a nie za utrudnianie pracy, prowadzenie po cichu politycznych gierek, mają pomagać a nie przeszkadzać….
    Czy my mieszkańcy zgadzamy się na takie działania, czy chcemy takich radnych ? Czy może wolimy takich którzy potrafią pracować zespołowo i dbać o dobro społeczne, zajmować się rzetelnie swoimi obowiązkami. …Po co ich właściwie wybraliśmy ? Chyba czują się zbyt pewnie….?

    Odpowiedz
    • 18 stycznia 2018 at 17:03
      Link

      To samo dotyczy się wójta . Jeśli rada jasno wypowiedziała się przeciw kontenerom to dlaczego od października nie zrobiono nic i nie ma gdzie przenieść dzieci? To pokazuje że pan wójt od maja myślał tylko o kontenerach i nie miał innych propozycji, w efekcie dzieci nie mają gdzie się przenieść. Decyzje rady już miał, to dlaczego nic nie zrobił? Gdyby się pytał w maju pewnie też miałby taką odpowiedź, dlaczego więc ekspertyza nie była upubliczniana. Pewnie dlatego żeby postawić stronę przeciwną z którą nie potrafi rozmawiać pod ścianą. Jest to naprawdę bardzo dziwne i pokazuje brak współpracy wójta z radą.

      Odpowiedz
      • 18 stycznia 2018 at 22:45
        Link

        dobra Dorota wygrałas dam ci te 10 zł od kazdego zerwanego plakatu, a teraz cjcho sedzisz 😉

        Odpowiedz
      • 20 stycznia 2018 at 17:30
        Link

        Pani Doroto, z tego co ja zrozumiałam to innego wyjścia, niż kontenery za bardzo nie ma. No chyba, że 2-3 budynki prywatne będziemy wynajmować, żeby dzieci wszystkie pomieścić; przedszkola prywatne i inne placówki oświatowe sprawdzali – są miejscami i tak już przeładowane. Mnie samej nic lepszego nie przychodzi do głowy, jak postawić nowy budynek i to w miarę szybko, a potem mieć czas na dobrą organizację miejsca docelowego. Ale jeśli Pani ma jakiś naprawdę dobry pomysł, to wszyscy pewnie chętnie by skorzystali z tej wiedzy. Pozdrawiam.

        Odpowiedz
        • 20 stycznia 2018 at 20:31
          Link

          Wyjście jest. Zmienić wójta. A każdy inny pokaże, że jest to możliwe, a tak zabawa trwa od końca maja i konca nie widać i do wyborów będzie jeszcze trwać niekończąca się bajeczka, że “się nie da, tylko kontenery są możliwe” 🙂 Po prostu żałosne.

          Odpowiedz
  • 18 stycznia 2018 at 17:21
    Link

    A możesz przybliżyć co w zamian kazała rada? Remont konstrukcji bez pozwolenia gdzie 5 sekund z google i otwiera Ci sie strona muratora, ze we własnym domu nie możesz tego zrobić, na wymianę pokrycia potrzebne zgłoszenia a na dziko możesz sobie dachówki poprawiać? Btw w przyszłym tyg. odgrzybiaja przedszkole. Jest to bez sensu ale rodzice chcieli wiec coś tam jest robione. Teraz hale sportowa podobno tez blokują. Niedługo na złość wójtowi zakaża wjazdu szambiarek 😉 ot ojcowie opatrzności i wybrańcy narodu.

    Odpowiedz
  • 18 stycznia 2018 at 17:48
    Link

    Praca w gminie jest pracą kolegialną, jeśli wójt nie potrafi współpracować z drugim organem w gminie, należy zadać pytanie czy w ogóle nadaje się na stanowisko, które pełni? Moim zdaniem to wątpliwe.

    Odpowiedz
  • 19 stycznia 2018 at 10:21
    Link

    Z Domnisiom się dogaduje więc o o kaman

    Odpowiedz