Pojawiły się punkty do dezynfekcji rąk

Na terenie gm. Jabłonna zainstalowano punkty do dezynfekcji rąk, z których już od wczoraj mogą korzystać mieszkańcy. Jest to spora oszczędność dla gminnego budżetu, ponieważ w ten sposób jabłonowski urząd - w przeciwieństwie do innych samorządów - nie musi wydawać pieniędzy na zakup płynu do dezynfekcji, rękawiczek i maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców, ani dostarczać ich pod konkretne adresy.

W związku z pandemią koronawirusa, samorządy zastanawiają się, w jaki sposób mogą pomóc swoim mieszkańcom, aby jak najlepiej zabezpieczyć ich przed zakażeniami. Kolejne gminy decydują się na dystrybucję maseczek ochronnych i rękawiczek do wszystkich gospodarstwa domowych. Mieszkańcy otrzymują również za darmo płyn do dezynfekcji, np. w Janikowie na każdą rodzinę przypada półlitrowa butelka.

Akcja na mniejszą skalę

W poprzednim tygodniu zapytaliśmy wójta Jarosława Chodorskiego, czy rozważa realizację podobnej akcji na terenie gm. Jabłonna. Wójt postanowił udostępnić mieszkańcom płyn do dezynfekcji, ale prawdopodobnie ze względu na koszty ograniczył akcję do instalacji dozowników z płynem w wybranych punktach gminy i nie podjął kwestii dystrybucji płynu do wszystkich domów i mieszkań. Jabłonowska akcja nie obejmuje również przekazania mieszkańcom rękawiczek i maseczek.

- Wczoraj na terenie całej gminy pracownicy urzędu, druhowie i druhna z OSP Chotomów oraz członkowie rezerwowej listy ochotników Gminy Jabłonna zainstalowali punkty dezynfekcji rąk. Przypominając i apelując do Państwa o pozostanie w domach i stosowanie się do poleceń służb, pamiętamy również o tych osobach, które z różnych przyczyn muszą opuszczać swoje domy. Na terenie gminy przygotowaliśmy punkty do dezynfekcji rąk, w których co 48 godzin uzupełniany będzie płyn. Podkreślamy jednocześnie, że ta inicjatywa w żaden sposób nie jest zachęceniem do opuszczania domów - informuje Urząd Gminy Jabłonna.

Każde działanie - i te w mniejszej skali, i te w większej - które chroni nasze zdrowie jest warte docenienia.

3 komentarzy do “Pojawiły się punkty do dezynfekcji rąk

 • 25 marca 2020 at 09:56
  Link

  szkoda zr w wiadomym tartaku nie było dłuższych desek , bo lepiej było by widać gdzie jest mini dozownik

  Odpowiedz
 • 27 marca 2020 at 07:01
  Link

  Płyny są tylko po drugiej stronie Jabłonny za ekranami ? Podejrzewam że ten płyn zniknie stamtąd szybciej niż 48 h.

  Odpowiedz
 • 31 marca 2020 at 07:23
  Link

  Na Przylesiu są aż 3 dozowniki + jeden na Leśnej przy kapliczce. Może by chociaż jeden przy Bukowym Dworku postawić? Tam przecież też jest osiedle bloków.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *