PINB zamyka przedszkole w Chotomowie!

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję nakazującą Gminie Jabłonna opróżnienie w całości budynku Przedszkola Gminnego w Chotomowie. Pracownicy i dzieci będą musieli opuścić przedszkole w terminie 3 miesięcy od kiedy decyzja stanie się prawomocna.

Dziś do Urzędu Gminy Jabłonna wpłynęła decyzja nakazująca opróżnienie w całości budynku Przedszkola Gminnego w Chotomowie. PINB zarządził również umieszczenie na budynku zawiadomienia o stanie zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz o zakazie jego użytkowania i wykonanie zabezpieczeń w celu usunięcia wspomnianych zagrożeń oraz wygrodzenie budynku taśmą ostrzegawczą.

Dzieci oraz pracownicy będą musieli opuścić przedszkole w terminie 3 miesięcy od daty kiedy decyzja stanie się ostateczna. Gmina może odwołać się do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w ciągu 14 dni.

- Mając na uwadze konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i mienia, do chwili opróżnienia budynku należy bezwzględnie, codziennie monitorować stan techniczny obiektu a w przypadku opadów śniegu bezzwłocznie (również w dni wolne od pracy) odśnieżać dach tego obiektu – informuje Jerzy Grzegorzewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Gmina Jabłonna opublikowała dziś informację w sprawie decyzji PINB.

Szanowni Państwo,

W związku z otrzymaniem decyzji w sprawie Gminnego Przedszkola w Chotomowie, wydanej dnia 24.11.2017 r. przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, podjąłem decyzję o zwołaniu sesji nadzwyczajnej.

Uwzględniając postulaty rodziców uczestniczących w spotkaniach w dniach 15 i 20 listopada w Przedszkolu Gminnym w Chotomowie, będę wnioskował o zwołanie sesji w najbliższy czwartek 30 listopada 2017 r. o godzinie 17:00.

Do złożenia wniosku o zwołanie sesji wymagane jest załączenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę budżetową oraz wieloletnią prognozę finansową. W związku z tym, wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej zostanie złożony w poniedziałek.

Ze względu na duże i zrozumiałe zainteresowanie opinii publicznej sprawą Przedszkola Gminnego w Chotomowie, zdecydowałem o publikacji decyzji Powiatowego Inspektora Budowlanego.

Jarosław Chodorski
Wójt Gminy Jabłonna

Przypomnijmy, że podczas spotkania w przedszkolu, które odbyło się 15 listopada jeden z rodziców zapytał wójta, co stanie się jeśli już za 3 miesiące nie można będzie korzystać z przedszkola. Wójt zapewnił, że jeśli gmina będzie dbała o dach, można będzie eksploatować budynek jeszcze do przyszłego roku. Jeżeli jednak PINB podejmie decyzję o zamknięciu przedszkola, J. Chodorski nie przygotował innego rozwiązania aniżeli budowa kontenerowego przedszkola.

W przypadku budowy przedszkola kontenerowego dzieci najwcześniej będą mogły zostać do niego przeniesione we wrześniu 2018 roku.

Jabłonna Dla Mieszkańców

92 komentarzy do “PINB zamyka przedszkole w Chotomowie!

  • 24 listopada 2017 at 15:58
    Link

    Podziwiam rodziców dzieci które chodzą do tego przedszkola nerwy maja ze stali i zero stresu ! Najpierw salmonella teraz w każdej chwili może się zawalić coś co powinno dawno być zamknięte !!! Pozostało się tylko modlić i można dać na msze błagalna tylko to zostało dzisiaj !!! Urzędnicy radni wójt i pozostali pobiegli do sklepów bo przecież blek frajder siem zaczął No a później łykend 😂

    • 26 listopada 2017 at 22:15
      Link

      Ludzie mam pytanie. Dlaczego nie budujecie dla siebie domów z kontenerów na cudzych działkach, a chcecie (oczywiście nieliczni), żeby wszyscy mieszkańcy gminy składali się na takie kontenerowe przedszkole (na 2 lata) na terenie kurii? Nie sądzicie że to wielka lipa? Czy nie uważacie, że daliście się podpuścić fryzjerowi ? Wy wykształceni, pracujący w korporacjach daliście się tak zmanipulować?

      • 26 listopada 2017 at 22:34
        Link

        Bardzo celne pytanie. I znam odpowiedź – bo rodzice nie traktują przedszkola jako capexu a jedynie jako najtańszą opcję podrzucania dzieci (taki trochę zerowy opex). Siłą rzeczy interes rodziców (żeby mieć problem z głowy, byle jak oby najszybciej) vs interes gminy (racjonalne wydawanie kasy) są ze sobą sprzeczne, pomimo że to Gmina jest naszym reprezentantem.

        I dlatego, niezależnie od mojej krytycznej oceny zdolności operacyjnych UGJ (nie postawią tego w terminie, nie ma takiego bicia), to Modzel ma rację, mówiąc, że kontenery nie rozwiążą problemu (bo nie zdążą) i będą nas kosztować krocie. Jeśli przedszkole docelowe ma kosztować 8 mln, to jaki jest sens kupować kontenery za 4 mln? I tak, myliłem się na spotkaniu nr 2, bo zakladałem, że PINB da nam czas do czerwca, wtedy kontener byłby drogą, ale wciąż opcją. Wobec krótszego terminu kontenery nie są żadnym rozwiązaniem.

  • 24 listopada 2017 at 16:34
    Link

    Fryzjer “dał ciała”, ale najbardziej zawinili chotomowscy Radni, szczególnie Ci, co od lat zasiadają w radzie Gminy i dobrze wiedzą jakie “niespodzianki budowlane” mają na “swoim” terenie.
    Tak jak mówiłem… Wszyscy do wymiany w przyszłorocznych wyborach samorządowych (jesień 2018 r.).
    P.S. Głosujmy tylko na nowych kandydatów!!! nie związanych z dotychczasowym samorządem. W całej Gminie jest mnóstwo inteligentnych ludzi, którzy bez problemu sobie poradzą.

    • 24 listopada 2017 at 20:30
      Link

      Już takiego bez doświadczenia i wiedzy mamy. Pokazał jaki to “dobry” człowiek bez doświadczenie i pojęcia

  • 24 listopada 2017 at 16:41
    Link

    czy ja dobrze czytam, tzn wójt chowając ekspertyze świadomie narażał nasze dzieci na niebezpieczeństwo………to S K A N D A L……………dlaczego wtedy nie zgłosił do PINB tego faktu, gdzie był rzeczoznawca który wziął kase i też nie zgłosił tego tematu do PINB…..SKANDAL……..czy wójt wykaże sie honorem i ustapi ze stanowiska wraz ze swoim zastepca i sekretarz……….kiedy nadzwyczajna sesja……….wywalic ich na bruk i na wyplate worek suchego chleba a nie duża kase !!!!!……….Panie Chhodorski gdzie pan był przez te ostatnie lata co pan zrobił dla tej gminy no co ?

  • 24 listopada 2017 at 17:27
    Link

    A to dobre !!! A gdzie jest stara wojowniczka jedna z najzamożniejszych wójtów pani Olga to ona zamiatała pod dywan ten cały syf budynku przedszkola w Chotomowie a radni tylko jej przyklaskiwali !!!

    • 24 listopada 2017 at 18:35
      Link

      mam nadzieje ze wspomniana wójt złozy wniosek do prokuratury ……….

    • 24 listopada 2017 at 21:17
      Link

      Nie ma co się cofać do poprzedniczki, miała być przecież dobra zmiana, a jest tak samo, albo jeszcze gorzej.

  • 24 listopada 2017 at 18:11
    Link

    wójt powinien się zacząć obawiać, że mu rodzice do gabinetu wjadą. A my – rodzice, powinniśmy się spotkać i nie wiem, czy nie lepiej to zrobić bez wójta czy radnych. Zaprośmy szefową inwestycji i skarbniczkę Gminy, nikogo innego.

  • 24 listopada 2017 at 18:20
    Link

    1. wójt powinien zacząć sie obawiać wjazdu rodziców do przedszkola,
    2. powinnimy, my rodzice, spotkać się ale bez wójta czy radych, za to ze Skarbniczką Gminy i szefową inwestycji. Tylko ten zestaw może nam dać sensowne odpowiedzi.

    • 24 listopada 2017 at 18:23
      Link

      “wjazdu rodziców do swojego gabinetu” miało być.

      • 24 listopada 2017 at 19:04
        Link

        Tyle źe rodzice mają z przeproszeniem g*wnianą wiedzę zarówno w temacie samorządu, kpa jak i możliwości finansowych gminy toteż spotkanie w postulowanym gronie i składzie może przeobrazić się w festiwal pobożnych życzeń i abstrakcyjnych żądań (nie wyjdzie zeń żaden sensowny wniosek a jeno kakofonia krzyków tkwiących w bezsilnej złości rodziców)
        Dla przyzwoitości (i otrzeźwienia) nadmienię że zwierzchnik owych pań zatrudnionych przecież w urzędzie zwyczajnie może nie wyrazić zgody na podobne mytyngi przedwyborcze. 😉
        Co innego taki np. pan radny Mariusz. On nikogo nie musiałby pytać o zgodę. 🙂

        • 24 listopada 2017 at 19:29
          Link

          panie Wojtku jest pan w błedzie rodzice mają wiedze rozleglą a ze nie w temacie to już inna historia tej histerii 😉 na zamówienie cho cho chooooo………

      • 25 listopada 2017 at 17:09
        Link

        tego nie wiem, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby tak wlaśnie było.

    • 26 listopada 2017 at 20:24
      Link

      Się tak zastanawiam… czy ukrywanie wyników takiej ekspertyzy przez 5 miesięcy nie jest formą przestępstwa? Czy tym nie powinna się zająć prokuratura, i to z urzędu? Raz kogoś z UG, kto to ukrył (nie wiem czy to wójt czy kto inny) i na pewno dla kogoś z PINB. Wydają ekspertyzę 29 maja i dopiero po prawie 6 miesiącach nagle zamykają przedszkole? co się zmieniło od 29 maja, że teraz w listopadzie takie przyspieszenie nagle. To się dla prokuratury nadaje bo to musiał być jakiś układ typu “ja będe cicho i Ty bądź cicho i jakoś to będzie”. Jak to już ktoś napisał – gdyby coś się w tym przedszkolu stało przy ukrywaniu takiej ekspertyzy to białołęka murowana…

  • 24 listopada 2017 at 20:35
    Link

    Wszyscy z gminy do kontenerów a DZIECI do gminy!!! Dzieci w kontenerach a wójt nagrody na święta szykuje.

  • 24 listopada 2017 at 20:40
    Link

    P Dominiko a miał być naj naj naj i co teraz? Następnym razem proszę okulary papierem sciernym przetrzeć bo chyba stojała pani we mgle o 5 rano.

    • 24 listopada 2017 at 21:34
      Link

      Na ul. Lesnej jest specyficzny klimat i Domce okulary “bielmem” zachodza.

  • 24 listopada 2017 at 21:47
    Link

    Proponuję kontener postawić dla wójta w podmokłym polu, dać gumiaki i tam urządzić mu gabinet, może oczy mu się otworzą? Kto wydaje miliony za takie coś? Tylko u nas.

  • 24 listopada 2017 at 22:21
    Link

    Chodorski zwołuje sesję? Przecież on ucieka z sesji…

  • 24 listopada 2017 at 22:22
    Link

    Przecież w kontenerze też można gabinet zrobić! I w kontenerze marketing też może być! przecie kochają Nasze DZIECI wiec wstyd na cała wiochę a przecież o kontenerach w wyborach nic nie było mowy.

  • 24 listopada 2017 at 22:25
    Link

    Muzyka pałacowa i dzieci w kontenerach czyli Prestige pełnią parą.

  • 24 listopada 2017 at 22:27
    Link

    Zwołać sesję żeby odnieść się na piśmie😁

  • 24 listopada 2017 at 22:34
    Link

    Najlepiej zamknąć.A co z dziecmi i pracownikami mają iść na bruk

    • 24 listopada 2017 at 22:48
      Link

      Trzeba pytać wójta dlaczego nic nie robił przez 3 lata.

  • 24 listopada 2017 at 22:39
    Link

    Czy foto relacja z przecinania wstęgi przy kontenerze będzie?

  • 24 listopada 2017 at 22:41
    Link

    Jaroslaw Kontener 🙂 Czyli Bob budownicy bez wstydu. Co by tu jeszcze spieprz…ć panowie.

  • 24 listopada 2017 at 23:59
    Link

    Czy mozemy na sesji nadzwyczajnej przeglosowac nagrody dla Radnych i Wojta?
    Jestem zachwycony ich sposobem rzadzenia.😉😄

  • 25 listopada 2017 at 00:15
    Link

    Jak tak można igrać bezpieczeństwem dzieciaków? Wójt ukrywa przez pół roku wyniki ekspertyzy, a jak ktoś składa zawiadomienie do PINB to nazywa donosem? I to jest wójt?! Chłopie ty się ciesz, że ten dach się jeszcze nie zawalił, bo inaczej trafiłbyś na Białołękę. A tam lubią chłopców z takim uśmiechem.

  • 25 listopada 2017 at 00:20
    Link

    Zniszczony dach i boisko nie dla dzieci w CEKS, poślizg w budowie przedszkola w Jabłonnie, zamknięcie przedszkola w Chotomowie, skandale w szkole w Jabłonnie = OŚWIATA W RUINIE

    • 25 listopada 2017 at 09:04
      Link

      Wójt kadencję rozpoczął od kupna ruiny (Zegrzyńska) i konsekwentnie podąża wyznaczonym tym zakupem kierunkiem. Rujnuje po kolei wszystko. Hobby? Zboczenie?
      Mam pomysł na skanalizowanie tych ciągot. W Chotomowie mieszka obywatel o dosłownie takim właśnie nazwisku. Wziąłby go na doradcę. On wbrew wymowie tego co ma wpisane w dowód osobisty bardzo dużo zbudował. Taki dobry gospodarz w pełnym tego słowa znaczeniu. Mogłoby to wyprostować meandry psychiki naszego pożal się Boże włodarza. Miałby wreszcie pożyteczną Ruinę.

  • 25 listopada 2017 at 07:46
    Link

    Ja to tak po chłopsku. Żadna sesja, żadna komisja nic tu teraz nie pomoże. Ekspertyza po pierwszym czytaniu wygląda na solidną. Jednak tu trzeba wziąć fachowca, praktyka, co na niejednym dachu zjadł zęby i wypił hektolitry piwa.
    – Panie, masz Pan tu ekspertyzę, oglądnij budynek i powiedz co tu do q…y nędzy da się zrobić, żeby 1,5 roku wytrzymało.
    Konsylia złożone z radnych, rodziców to tylko w tym momencie kocioł emocji. Odłożyć już trzeba wypominki, że pół roku, że przez tyle lat, że wójt zawalił. Zawalił i będzie zawalał jeszcze rok, a problem trzeba rozwiązać tu i teraz. Jedno jest jasne – przedszkola nie ma gdzie wyprowadzić! Nie ma odpowiedniego obiektu, a nawet jakby się znalazł to jego adaptacja na takie potrzeby też trwa, kontenery to melodia przyszłości i to nieokreślonej (vide obsuwa z rozbudową przedszkola w Jabłonnie), nowy obiekt to wiadomo.

  • 25 listopada 2017 at 08:02
    Link

    Ja to tak politycznie. Ta sesja powinna mieć jeden punkt – oświadczenie wójta. Oświadczenie zaś winno mieć jedno zdanie – “niniejszym składam rezygnację z urzędu wójta.” Uzasadnienie zbędne. Amen.

    • 25 listopada 2017 at 12:33
      Link

      I jeszcze chotomowscy Radni powinni złożyć mandaty radnych, a “Świstak” i “Muchomor” lepiej niech nie wyskakują z opcjami kandydowania na Wójta.

      • 25 listopada 2017 at 18:54
        Link

        Pobożne życzenia via internet. I tak już 3 lata. 🙂

  • 25 listopada 2017 at 08:44
    Link

    Nieprawda!!! Nagrody zawsze były na czas!!!

    • 25 listopada 2017 at 14:09
      Link

      Trafne w punkt

  • 25 listopada 2017 at 10:54
    Link

    rt. 61. § 1. Postępowanie administracyjne wszczyna się na żądanie strony lub z urzędu.

    § 2. Organ administracji publicznej może ze względu na szczególnie ważny interes strony wszcząć z urzędu postępowanie także w sprawie, w której przepis prawa wymaga wniosku strony. Organ obowiązany jest uzyskać na to zgodę strony w toku postępowania, a w razie nieuzyskania zgody – postępowanie umorzyć.

    § 3. Datą wszczęcia postępowania na żądanie strony jest dzień doręczenia żądania organowi administracji publicznej.

    § 3a. Datą wszczęcia postępowania na żądanie strony wniesione drogą elektroniczną jest dzień wprowadzenia żądania do systemu teleinformatycznego organu administracji publicznej.

    § 4. O wszczęciu postępowania z urzędu lub na żądanie jednej ze stron należy zawiadomić wszystkie osoby będące stronami w sprawie.

  • 25 listopada 2017 at 12:37
    Link

    Podobno na sesji nadzwyczajnej radny “Swistak” zaproponuje, ze uspokoi rodzicow kremowkami i zamowi serie koscielnych koncertow, aby ich rozluznic.😄

    • 25 listopada 2017 at 14:11
      Link

      lepiej niech sobie stolec rozluzni bo mu deklem troche sadzi ……….

    • 25 listopada 2017 at 17:13
      Link

      …a teraz pomyślcie, że i Kremówkowy Dżon, i Muchomorowy Półkownik (zamierzenie) i Jarosław The Wspaniały – oni, kur..a, oni WSZYSCY mówią, że startują na wójta. To są jajca, przy których Kim Ir Sen czy Pereira to są cienkie bolki 🙂

      • 25 listopada 2017 at 17:45
        Link

        za ekspertyzą cyt. Opracowanie zawiera równierz…ekspertyze mykologiczną sporządzoną przez dr inż., Aleksandra Wójcika ( nr pozw. 5/Sp/03/08) który stwierdza obecność penicillium – grzyba pleśniowego i mucor – grzyba występującego na różnorodnym podłożu organicznym, który p s u j e artykuły spożywcze….przypominam ekspertyza sporzadzona 29 maj 2017 roku 😉

      • 25 listopada 2017 at 20:16
        Link

        Zobaczcie jak ta AFERA z przedszkolem w Chotomowie nagle zmieniła naszą scene polityczną.
        Praktycznie wszyscy obecni Radni chotomowscy i Wójt nie mają szans w najbliższych wyborach samorządowych, bo niby jak wytłumaczą wieloletnie zaniedbania w tym temacie.

        Szczególnie bije to w takich Adamo “Świstak”, a już o Mario “Muchomorze” nie wspomnę (400 metrów od przedszkola. Wstyd!!!). A może wszystko wiedzący “DonKita” lub “Owsik” mają coś na swoje usprawiedliwienie. Tak bardzo skupiali się przez ostatnie 3 lata na “wojnie podjazdowej” z Fryzjerem, że zapomnieli od czego są.

        W przyszłym roku sprawni lokalni politycy z “opozycji” będą im to wyciągać. Do tego dochodzi pomoc ustawodawcy, który najprawdopodobniej zniesie okręgi wyborcze dla Radnych. Także, wreszcie pożegnamy takie lokalne “tuzy” jak Matkę Teresę z Suchocina, Siostrę Dorotę od Banerowego Miłosierdzia i jak sądzę ww.

        Co do Fryzjer, to już się sam od początku swojej kadencji pogrąża, więc jak na dzień dzisiejszy to już z “bidetem łazienkowym” by przegrał przyszłoroczne wybory.

        Z drugiej strony mnie to cieszy, bo automatycznie stworzyła się okazja dla nowych kandydatów na Radnych i Wójta, a ww. radzę nie marnowac pieniędzy i czasu, mieć honor i w ogóle nie startować (na nic) w przyszłym roku.

        • 25 listopada 2017 at 21:15
          Link

          do czasu wyborów parlamentarnych obecna większość przepchnie Ustawę, która już ma w tekście dwukadencyjność (właśnie poszła do konsultacji). Potrzeba u nas tego od dawna. Nie podzielam wiary w nagłe obudzenie wyborców, bo moim zdaniem niewiele osób interesuje się tym, co faktycznie robi samorząd. No, ale może nasze dzieci będą od nas mądrzejsze. O Mariuszu piszę od lat, ktoś wyciąga wnioski? Nikt. Z Kremówkowym Dżonem nawet gadamy, ale on też nie posiada skłonności do refleksji. W trzecim najbardziej obciążonym skrzyżowaniu bezmyślny wójt montuje nam światła, które nas ugotują i wszyscy milczymy. Głupio tak – niby głosujemy na swoich sąsiadów, ale jakoś tak wybieramy bardziej kiełbasę a mniej wiedzę czy doświadczenie. No, ale nic, może musimy przekroczyć jakąś magiczną masę krytyczną, żebyście się połapali, że bez WASZEGO, AKTYWNEGO udziału, sprawy NASZE, WSPÓLNE zawsze idą w niewłaściwą stronę.

          • 26 listopada 2017 at 06:59
            Link

            Nasze sprawy ….., to umowy pod stołem jednego cwaniaka.

        • 26 listopada 2017 at 07:39
          Link

          Nie zgodzę się z tobą, bo to będzie powtórka z rozrywki fryzjer bis. Za ścianą czeka KM i inni fryzjerzy, których wiedzy i doświadczenia nie znamy. Znów chcemy poznawać przez 4 lata ich niekompetencje, jak u fryzjera? Tego nikt nie przetrzyma. Absolutnie błędne założenie. Nowy to może praktykować i zacząć od sołtysa, a nie od wójta. Nie ośmieszajmy się !

          • 26 listopada 2017 at 10:42
            Link

            Pani Iwono,

            Niech Pani się nie ośmiesza…
            Założenie, że kandydatami na Wójta lub Radnego mogą być tylko “starzy”, czyli już obecni radni uwłacza polskiej demokracji, a poza tym Ci “starzy” radni kiedyś też byli “nowymi”, więc o co chodzi.
            Jeżeli mielibyśmy wybierać tylko spośród tylko “starych”, to po co organizować powszechne wybory. Powinny odbywać się wybory spośród już wcześniej wybranych. Niestety Ci “starzy” – rzekomo doświadczeni (przyznam szczerze, że to śmiesznie brzmi, bo doświadczeni w czym?) – są często zakałami społeczeństwa i nic nie potrafią tylko się pchają do władzy, aby dostać co miesiąc dietę i móc pokazać się przed sąsiadami, że są radnymi/wójtem. Wystarczy spojrzeć na wiele zaniedbań gminnych typu Przedszkole w Chotomowie, żeby od razu wywnioskować, że Ci “starzy” są do wymiany.

            Ma Pani pretensję, że “nowy” Fryzjer się nie sprawdził, to do kogo ta pretensja? Przecież wystarczyło zapoznać się z doświadczeniem życiowo-zawodowym kandydatów na Wójta i od razu było widać, że doświadczenie Fryzjera to “zamiatanie włosów” i nic więcej. Ale jak ludzie na niego pomimo to zagłosowali, to nie świadczy źle o Fryzjerze, tylko o wyborcach.

            Jeżeli wybierając Fryzjera oczekujemy od niego roli menadżera, to raczej mamy coś z głowa. Natomiast zakładanie, że każdy nowy kandydat będzie drugim Fryzjerem, to ciekawi mnie skąd Pani wyciąga takie wnioski i czy potrafi Pani postawioną tezę udowodnić.

            Obawiam się, że nie.

            Teraz mamy aferę z przedszkolem w Chotomowie, a w przyszłym roku będzie kolejna afera w jabłonowskiej podstawówce, bo będziemy mieli 3 zmiany i dzieci będą wychodzić o godz. 20.00. A dlaczego tak? A dlatego, że Ci “starzy” nie myślą i nie mają nic do zaproponowania, więc nie ma koncepcji rozbudowy starej szkoły ani budowy nowej. A mieszkańców ciągle przybywa.

          • 26 listopada 2017 at 12:48
            Link

            Więc co pan radzi, drogi Adolfie? Co pan nam radzi? 🙂

        • 26 listopada 2017 at 13:00
          Link

          @Adolf
          “przyszłym roku sprawni lokalni politycy z “opozycji” będą im to wyciągać”
          😀 😀 😀
          ciekawe co będzie miarą tej ich sprawności? 🙂

      • 26 listopada 2017 at 06:55
        Link

        Jajca to są, że oszołom – psycho chciałby rozdawać karty jak za poprzednich czasów i dziergać umowy korzystne dla siebie pod stołem? O to chodzi bezinteresownemu pieczeniarzowi.

        • 28 listopada 2017 at 13:38
          Link

          ileż to jadu w pustej głowie @Kena 🙂

  • 25 listopada 2017 at 17:19
    Link

    Marcin – jak tam na zmywaku pod Londynem? 😀

    • 25 listopada 2017 at 17:25
      Link

      a ty Ewa z Adamem pierogi wigilijne już lepicie tak ?

      • 25 listopada 2017 at 21:05
        Link

        To nawet zabawne, gdy komuś Londyn uparcie i wyłącznie kojarzy się ze zmywakiem; takie to symptomayczne – nicki niby różne, ale od skojarzeń tak trudno uciec, prawda? Jakaś trauma z poprzedniego życia? Współczuję 🙂 PS. jestem tu za pieniądze brytyjskiego rządu i ci, co mają wiedzieć – wiedzą ze szczegółami co robię (niektórzy nawet szczerze mi kibicują, za co niniejszym dziękuję) 🙂

        • 26 listopada 2017 at 07:31
          Link

          Kibicuję szczerze swojemu “koledze”, żeby opuścił już tą gminę i ten powiat, który przeszkadza najwspanialszemu Megalomanowi tego świata. Londyńskie fora czekają, tylko język należy podszkolić, bo jak na razie tylko po polsku może pluć i odreagowywać swoje życie.

          • 26 listopada 2017 at 22:38
            Link

            “kibic z dala nie się nie wp…la” 🙂
            Słaby słownik zdradza cię od zawsze 🙂 a co chciałbyś dodać do tematu niby i skąd ty czerpiesz tę swoją wiedzę? 😀

    • 26 listopada 2017 at 12:41
      Link

      Kurczę, wszędzie te reklamy – tutaj, aby zobaczyć właściwy materiał który trwa 1,5 minuty przez 30 sekund stręczą mi jakiś produkt co się nazywa Infiniti (“stworzone aby łamać schematy”) . Nie wiem jak wy, ale ja mam poczucie upiornego deja vu. 😉

    • 26 listopada 2017 at 20:25
      Link

      Ten film i przedni pokazują, że organ zarządzający wójt, słabo interesuje się tym co się dzieje w tej placówce? Jeden problem za drugim i ciągle telewizje na karku. Jesteśmy sławni w Polsce, ale ze złej strony.

  • 26 listopada 2017 at 21:51
    Link

    jedno krótkie pismo a taki wrzask i raban w całej gminie….ale jaja 😉 ale jaja 😉 ale jaja 😉

    • 26 listopada 2017 at 22:48
      Link

      tymczasem Kremówkowy Dżon, leżący krzyżem pod sztandarem szkoły, pewnie już kombinuje jak i ją teraz zamknąć a w ostatniej chwili położy krzyż na całość. Bo pewnie dopiero za rok odkryje, że podstawówka w Jabłonie będzie pracować 24h, żeby wydolić.

      Pozwoliliście Rosiakowi wybudować osiedla? Git się głosowało taką zabudowę na MPZP od Wołosiewiczowej aż do teraz? No, to i rosiak zrobił biznes a teraz wy macie zmartwiene, bo nie ma gdzie pomieścić dzieci mieszkańców. Taką mam jakość radnych.

      Zapewne przysporzy to Dżonowi, Lidnerowej, temu chłopu od dachówek czy Krajewskiemu tylu zwolenników, co onegdaj Grzegosiowi Kubalskiemu wojenka z ZTM. Rozumiem, że jak zwykle, czekamy na pierwsze ofiary, szkoda że nie wśród radnych a wśród dzieci. Szkoda, że do kontenerow planujemy przenieść dzieci, zmiast przesunąć tam urząd gminy a w jego budynku zrobić przedszkole.

      Mieszkańcy – zacznijcie rozliczać swoich radnych z przygotowania w podstawowym dla samorządu zakresie: szkoły/przedszkola, drogi i opieka zdrowotna ORAZ racjonalne wydawanie pieniędzy a nie inwestycje typu Zegrzyńska 1.

    • 27 listopada 2017 at 21:09
      Link

      tak, zmywarka skończyła robotę, teraz się wygrzewają, potrzebujesz instrukcji czy może podglądu online mojej zmywarki? 🙂

      • 27 listopada 2017 at 22:53
        Link

        jakiego płynu pan używa że tak się panu tak pieni przy tym zmywaniu 😉

          • 28 listopada 2017 at 13:36
            Link

            Ale jaką znowu fortecę, jak tu ludzi bardziej interesuje wewnętrzne życie zmywarki? Tu rządzi vox populi a większość, wiadomo, zwłaszcza ta ciemna, ma rację. Grzyby to jedynie wykwit do usunięcia, no, chyba że ktoś lubi, to i wtedy wybiera podle gustu. Głównie podle 🙂

  • 28 listopada 2017 at 13:54
    Link

    I na kremowce sie mozna posliznac.😄😌

    • 28 listopada 2017 at 16:16
      Link

      Marcin ma tu rację – lokalny hejt zaśmieca komentarze na ważny temat a lokalni dziennikarze na to nie reagują niczym Fryzjer na stan techniczny obiektów gminy. Trochę porządków między komentarzami by się przydało. A jak się komuś Wielka Brytania ze zmywakiem kojarzy, to w lustro powinien zerknąć. Powtórzę za jednym z komentujących: sesja powinna mieć jeden punkt – oświadczenie wójta. Oświadczenie zaś winno mieć jedno zdanie – “niniejszym składam rezygnację z urzędu wójta.”

      • 28 listopada 2017 at 17:54
        Link

        Marcinek już ze sobą gada, ten zmywak nie daje mu zasnąć. Przecież on taki wspaniały, a tu z brudnym zmywakiem londyńskim go łączą. A ona tak tu się star pokazać kim jest. Trzeba było nie zmywać? 🙂

        • 28 listopada 2017 at 18:46
          Link

          Marcinek leje na te wasze, marnej jakości skojarzenia, każdy ma takie, na jakie zasługuje 🙂 A uwaga o śmieciach w komentarzach i beczynności redakcji – celna 🙂

  • 28 listopada 2017 at 18:59
    Link

    pierdut: z ploteczek w chotomowskiej edukacji, z dziś, in extenso: “Ale z tym grzybkiem na wójta to pan żartuje, prawda? To dopiero byłaby pomyłka. To wogóle jest jakieś chore – czy pan wie, ile dzieciaki musiały czekać, żeby taki Krzyżanowski mógł się poprodukować 3 minuty? Żeby szkoła promowała radnego? Jak on traktuje te dzieci? Do kościoła niech idzie z tą swoją kampanią, NIE do szkoły. Ludzie znają go od lat, nikt nie będzie na niego głosował po tym wszystkim”

    (yhy, teraz to dopiero ruszy hejt 🙂 Ale skoro lubicie, drogie trolle, jazdę bo bandzie, to proszę, podpowiem, żeby było bardziej rozrywkowo: w Londynie pracuję w firmie, którą wszyscy znacie. Na ekranie migają mi znajome adresy. Oraz to, czego szukacie).

  • 28 listopada 2017 at 20:45
    Link

    Pacjent w psychiatryku londyńskim (Maudsley Hospital) to najwłaściwsza opcja dla takiego oszołoma. To nie jest normalny gość. To troll internetowy, który leczy w necie swoje stany zapadłości psychicznej. Cała okolica szczerze mu współczuje i życzy szybkiego powrotu do zdrowia.

    • 28 listopada 2017 at 21:08
      Link

      Na końcu zła diagnoza socjologiczna. Okolica to współczuje sobie i dlatego życzy powrotu do zdrowia, ale prędzej bardziej radykalnych rozwiązań stosowanych od czasu do czasu w Nie Ma Takiego Miasta przez co bardziej radykalniejszych wyznawców Allaha.

  • 29 listopada 2017 at 13:32
    Link

    🙂 🙂 taka to właśnie jakość myślenia lokalnego motłochu 🙂 🙂

Comments are closed.