Odpady będą zalegać na ulicach? Problem z przetargiem

Od stycznia na terenie gm. Jabłonna w koszach ulicznych mogą zacząć zalegać odpady. Powód? Oferenci żądają więcej pieniędzy za opróżnianie koszy ulicznych aniżeli zamierzał przeznaczyć na ten cel Urząd Gminy. Problem pojawił się również w przypadku odbioru odpadów z budynków Urzędu Gminy.

W godzinach przedpołudniowych w Urzędzie Gminy przeprowadzono otwarcie ofert na zadanie związane ze sprzątaniem przystanków autobusowych i opróżnianiem koszy ulicznych (część I) oraz z odbiorem nieczystości stałych z Urzędy Gminy Jabłonny i innych miejsc użyteczności publicznej (część II). Zgodnie z zamówieniem usługi mają być świadczone w 2021 roku.

Gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie I części 250 tys. zł, natomiast II części 40 tys. zł. Okazało się jednak, że wspomniane kwoty są zbyt małe. Najniższa oferta złożona w ramach I części przez Zakład Kształtowania Terenów Zielonych Marek Włodarczyk z Serocka kształtuje się na poziomie 254.664,43 zł, z kolei w II części – 75.103,20 zł.

Należy mieć nadzieję, że urzędnikom uda się jednak znaleźć brakujące środki.

Komentarze

 • 15 grudnia 2020 at 11:28
  Link

  tymczasem stawki za odbiór odpadów w Ostrołece: po PODWYŻKACH! i co panie Wójt? maja taniej czy drożej niż tutaj?
  „Od nowego roku miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, w przypadku prowadzenia selektywnego zbierania odpadów wzrośnie z 9,00 zł do 12,50 zł od osoby.
  Jeśli odpady nie będą segregowane za każdą osobę zamiast 13,50 zł zapłacimy 25 zł”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *