Mieszkańcy sponsorami gadżetów Chodorskiego

Blisko 3000 złotych kosztowały długopisy z brelokami w ozdobnych pudełkach, które wójt wręczył m.in. studentom Uniwersytetu III Wieku z Chotomowa i Jabłonny. Gadżety zamiast promować Gminę Jabłonna, przede wszystkim promują Jarosława Chodorskiego. Wójt wykorzystuje środki publiczne do promocji własnej osoby przed zbliżającymi się wyborami.

Podczas czerwcowej sesji radny Arkadiusz Syguła pokazał gadżety, które wójt Jarosław Chodowski wręczył studentom UTW na zakończenie roku 2017/2018. W czarnym, ozdobnym  pudełku znajdowały się długopis i brelok. Na pudełku można zauważyć duży napis "Jarosław Chodorski", natomiast na breloku mały, niewidoczny "Gmina Jabłonna". Długopis nie był oznakowany.

- Z jakich pieniędzy te gadżety zostały zakupione? Jeżeli z pieniędzy gminy, to czy nie powinien być herb gminy, zamiast nazwiska? Czy to był wydatek z promocji gminy? - pytał radny Syguła.

Niestety wójt nie był obecny na sesji, w związku z tym nie mógł odpowiedzieć na pytania. Do mikrofonu został poproszony kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej - Michał Smoliński. Urzędnik początkowo nie umiał odpowiedzieć, kto sfinansował zakup gadżetów, później przyznał, że gadżety najprawdopodobniej zakupiła gmina, ale będzie chciał to jeszcze potwierdzić.

- Bądźmy poważni, jest pan kierownikiem referatu promocji, przygotował pan torebki z logo Gminy Jabłonna, byliśmy z radnymi na zakończeniu roku, a wójt to oficjalnie wręczał każdemu uczestnikowi UTW. Tam były również inne gadżety. Proszę o odpowiedź bez tej dziecinady: było to zakupione z pieniędzy gm. Jabłonna czy nie było? - pytał Witold Modzelewski, przewodniczący rady.

- Zakupiła to gmina - odpowiedział urzędnik.

W trakcie dyskusji głos zabrał Wojciech Nowosiński, który w poprzednich wyborach startował z komitetu J. Chodorskiego, a przed jesiennymi - jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się - zasiada w tworzącym się sztabie wyborczym obecnego wójta. Radny stwierdził, że wójt reprezentuje gminę i zapytał kto ma podpisywać gadżety, czy sprzątaczka?

Ostatecznie Rada Gminy przegłosowała wniosek złożony przez radnego Sygułę, w którym zobowiązano wójta do zwrotu 2948,32 zł, jakie urząd wydał na zakup breloków, długopisów i pudełek. Czy wójt zwróci te pieniądze?

- Prawo dostępu do informacji publicznej obejmuje prawo żądania udzielenia informacji o określony faktach i stanach istniejących w chwili udzielania informacji, nie zaś o niezmaterializowanych w jakiejkolwiek postaci zamierzeniach podejmowania określonych działań - odpisał na naszego maila M. Smoliński z Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej.

Mimo że długopis pokazany przez radnego Sygułę nie miał herbu gm. Jabłonna, urzędnik twierdzi, że zamówione długopisy mają naniesioną nazwę gminy. M. Smoliński dodał, że tylko część materiałów została podpisana przez J. Chodorskiego. Urzędnik jest zdania, że gadżety nie są elementami promocji konkretnie J. Chodorskiego, tylko promują gm. Jabłonna.

Urząd zakupił gadżety w marcu br. Oprócz artykułów przedstawionych na sesji, gmina zamówiła także inne gadżety: długopisy, breloki, głośniki, torby, pióra, pojemniki na spinacze i zegary ścienne. Całość zamówienia kosztowała 9281,19 zł.

Jabłonna Dla Mieszkańców

42 komentarzy do “Mieszkańcy sponsorami gadżetów Chodorskiego

 • 13 lipca 2018 at 21:28
  Link

  Przecie to nie prezes fundacji prywatnej tylko pracownik gminy! No ludzie to jakieś żarty!!! Pierw ma rodzinę na utrzymaniu a teraz breloki za gminną kasę, ale że swojej kasy nie wydał więc łatwo przyszło bo jak że swojej to już by się Pan zastanowił bo rodzina na utrzymaniu.

  Odpowiedz
  • 14 lipca 2018 at 17:02
   Link

   To jest kompromitacja. Nie chcę, żeby taka osoba była popierana przez PIS.

   Odpowiedz
  • 15 lipca 2018 at 07:14
   Link

   Niestety to są smutne żarty i przestaje to być nawet śmieszne. Pokazuje obraz pełniącego ważną funkcję oraz fakt jak daleko się zagalopował, tracąc wyczucie i dobry smak. Czasami nie dziwię, się stosunku rady do niego. Jak taka osoba chce być liderem, mieć szacunek i autorytet? Po prostu te wartości stają się mało osiągalne przy tego typu działaniach.

   Odpowiedz
   • 15 lipca 2018 at 10:20
    Link

    oszukał ludzi opowiadając wizje o rozwoju gminy a wkrótce okazało się że jest grabarzem naszej pieknej gminy, stał sie importerem chamstwa, impertynecji, i nieudlności to nie buduje ale rujnyje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
 • 14 lipca 2018 at 09:32
  Link

  Wstyd. Za publiczne pieniądze prowadzi kampanię wyborczą? Gdzie ta uczciwość? Powinien oddać teraz z własnych pieniędzy, do budżetu gminy i przeprosić publicznie mieszkańców.

  Odpowiedz
 • 14 lipca 2018 at 10:06
  Link

  Podobno teraz wszystkie cegły, dachowki i worki z klejem dostarczane przez firmę pewnego radnego też mają być sygnowane podpisem “Fryzjera”.🤣😆

  Odpowiedz
  • 14 lipca 2018 at 13:38
   Link

   panie Leśnik będąc zobowiązany do wzajemniści powiem tak 😉 tys piknie cho cho choooooo, a ze swojej strony dodam że ten radny smażąc nalesniki będzie formowł obraz na podobieństwo swojego pana i wizerunek godła naszej gminy 😉

   Odpowiedz
 • 14 lipca 2018 at 10:17
  Link

  “kto ma podpisywać gadżety, czy sprzątaczka?” – po pierwsze gadżetów się nie podpisuje jeśłi nie jest się ich właścicielem, nie zapłaciło się za nie. Sprzątaczka to 5 razy by się zastanowiła zanim by coś podpisała, a na pewno nie podpisała by się pod nieswoim. Wójt z tym nie miał problemów? Mówienie, że pióro z podpisem wójta miało promować gminę jest kpiną.

  Odpowiedz
 • 14 lipca 2018 at 17:04
  Link

  w naszej gminie jest powołana komisja do rozwiązywania problemów alkohowych tak jak i w pozostałych JSTM celem jest pomoc rodzinom osób uzależnionych i promowaniem zdrwego stylu życia, Osoby udzielajace sie to najczęscie wolontariusze działajacy na rzecz społeczeństwam a jak jest u nas ? Otóz na podstawie ustawy o obowiazkowym publikacji oswiadczeń MAJATKOWYCH radnych,, na stronie naszej gminy i takowe zostały opublikowane, Na podstawie tej informacji czytamy ze radan Bogumiła Majewska z tego tytułu uzyskała przychód w roku 2017 kwoTĘ 53.000 złotych. Zachodzi pytanie czy pozostałe “wolontariuszki” uzyskały podobne wynagrodzenie tego nie wiemy bo Ich obowiazke o ujawnianiu oswiadczeń majatkowych ne obowiazuje ale urząd jest obowiaazany do udzielenia informacji w ramach dostepu do informacji publicznej 😉 czy tak będzie to tez nie wiem ale wiem jedno ze powiadomimy stosowne kontrolne istytucje o zajecie sie tą bulwersującą sprawą .

  Odpowiedz
 • 14 lipca 2018 at 18:01
  Link

  Wypowiedź radnego Nowosińskiego zasługuje na moje uznanie. Gość nie czuje żadnych ograniczeń. Tak się zapędził w obronie fryzjera, aż stał się śmieszny. Ciekawe jakie ma z tego korzyści? Może stołek dla siostruni po wyborach?

  Odpowiedz
 • 14 lipca 2018 at 18:32
  Link

  To jest radna działająca ramię w ramię z wójtem?

  Odpowiedz
  • 15 lipca 2018 at 08:49
   Link

   ona nie współpracuje ona ślepo wykonuje polecenia, np scysja i perfidny atak na radną z Dąbrowy nie był przypadkowy o nie, to ma słuzyć uklepywaniu gruntu pod start oblubieńca z PIsuaru 😉 oto cała tajemnica nagrody wyplaconej awanse z spolegliwość 😉

   Odpowiedz
 • 14 lipca 2018 at 19:38
  Link

  Czy to jest zapowiadana uczciwość….? Pr własnej osoby kosztem mieszkańców? Bo jak to inaczej interpretować?

  Odpowiedz
  • 15 lipca 2018 at 14:26
   Link

   a zgadnij ile było spotkań tej komisji…….to sie dopiero zdziwisz jaka wtedy wyjdzie średnia………acha i kto z radnych korzystał z wycieczek turystycznych,,,,podpowiem …..niekoniecznie potrzebujący a ten szum o te bibeloty to taka przykrywka na odwrócenie uwagi 😉

   Odpowiedz
  • 15 lipca 2018 at 17:05
   Link

   do kwoty 53.000 nalezy dodać diete radnej w kwocie 17.052, 83 grosze i o te grosze mi chodzi cho cho choooo….irm cym cym i tara la la……

   Odpowiedz
 • 15 lipca 2018 at 10:57
  Link

  Fundacyja rządzi, fundacyja radzi, fundacyja nigdy Was nie zdradzi.😁😄😉

  Odpowiedz
 • 15 lipca 2018 at 14:19
  Link

  skandujemy wszyscy razem…………. oddaj kase ! oddaj kase !! oddaj kasse !!! oddaj kase !!!! oddaj kase !!!!!!!!………….

  Odpowiedz
   • 15 lipca 2018 at 19:13
    Link

    gdy tymczasem inne dzieci wychudzone i nie rzadko bite przez alkoholika czekaja i czekaja na kromke chleba,,,,,,,,a czasmi i na suche i spokojne miejsce pod dachem………i przez łzy widzą jak tłusta śmietanka towarzyska wypasionym autobusem na wycieczke jedzie, albo swoje wypasone auto na CPN tankuje ………

    Odpowiedz
   • 15 lipca 2018 at 22:00
    Link

    Kredyty? A kto mu kazał brać? Jak taki “spec od finansów” to będzie wiedział jak je zoptymalizować. Problem w tym, że nic nie wie. Udaje speca jak minister finansów przy nim siedzi 🙂

    Odpowiedz
 • 15 lipca 2018 at 19:28
  Link

  http://beef-burger.pl/…….smacznie wyglada 😉 szkoda ze dla wielu dzieci to nadal tylko marzenie…….a przy takim wolotariacie jeszcze bardziej sie oddalaa….bezsilnośc wobec obłudy, ech samo życie

  Odpowiedz
 • 15 lipca 2018 at 19:32
  Link

  Podziwiam panią radną ,wie jak się sprzedać i za jakie pieniądze!!!!
  Jeśli na m-c dostaje się ok 4,5tyś zł za 2 godz posiedzenia w urzędzie na kawie,to się nie dziwie że ta pani tak zagorzale broni pana wójta ,wie za jakie pieniądze ,dlatego tak się stroi i zawsze ma nowe ciuszki ,wójt nowe garnitury a pani radna nowe sukienki!!!!

  Odpowiedz
 • 15 lipca 2018 at 20:17
  Link

  Komisja Rewizyjna Rady Gminy powinna pilnie dokonać kontroli w sprawie wypłaty 53 tys. radnej. Mam nadzieje, że tym razem zrobi to niezwłocznie. Wypłacona kwota to 1/8 całej kwoty przeznaczonej w budżecie gminy na walkę z alkoholizmem. Jeżeli dobrze wiem to dieta za udział w posiedzeniu Komisji ds. walki z alkoholizmem wynosi 300 zł. To jest dopiero patologia. Za taką kwotę radna musi głosować za udzieleniem wójtowi absolutorium nawet jeżeli nie wykonał budżetu.

  Odpowiedz
  • 15 lipca 2018 at 20:42
   Link

   pani mieszkanko ma pani racje ale podejrzewamy ze to “czubek góry lodowej” bo pozostałe wolontariuszki to też doświadczone persony samorzadowe i w dodatku wielbicielki jego antytalentu 😉 a to tez moze byc sporo warte 😉

   Odpowiedz
  • 15 lipca 2018 at 23:52
   Link

   2) Komisja Rewizyjna

   Adam Krzyżanowski – Przewodniczący Komisji
   Tomasz Wodzyński
   Bogumiła Majewska
   Wojciech Nowosiński
   Arkadiusz Syguła

   Odpowiedz
 • 15 lipca 2018 at 21:38
  Link

  to już państwo z komitetu referendalnego wiecie dlaczego proces odwołania wójta sie nie udał ?

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 at 05:14
  Link

  Rzeczywiście z kontroli przez Komisję Rewizyjną mogą być nici, ponieważ większość jej składu to poplecznicy wójta

  Odpowiedz
   • 16 lipca 2018 at 08:49
    Link

    z tego co sie orientuje niektóre osoby ze skladu komisji również sa “umoczone” w tym temacie 😉

    Odpowiedz
   • 16 lipca 2018 at 09:31
    Link

    Ależ oczywiście pani Wojtku, że “lipa”. Czas na zmiany, jak mawiał “guru” jabłonowskiej POlityki niejaki Zbyszek G., zwany obecnie “łysym”.

    Odpowiedz
    • 16 lipca 2018 at 20:02
     Link

     afera z bibelotami afera z wolontariuszami a afera z jajami…….rozumiem ze słynny kita moze byc wzburzony taki zespól gapowaty a on na czele 😉

     Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 at 19:12
  Link

  Radna Majewska to cwana gapa. Dobrze wie czyja ręka karmi i z tym trzyma. Dla kasy zrobi wszystko, jest bezwzględna i myśli że ludzie tego nie widzą.

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 at 21:51
  Link

  Walnijcie się kumotrzy w puste czerepy. Tak jak walnęła się w zeznaniu pani Bogumiła, której się 50 tys. z 5 tys. popieprzyło.

  Odpowiedz
  • 17 lipca 2018 at 01:45
   Link

   to kto ma ten pusty leb my czy łona i chyba ma mature a juz nie pytam jak jom zdobyła, sama se napisała to i sama se tak ma oczywiscie kesli jest to prawda bo dementi zadnego nie bylo ;(

   Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 at 14:26
  Link

  Dla Majewskiej wybór na radną przyszłej kadencji to być albo nie być i walka o przeżycie. Bo jak tu przeżyć (panie premierze) jeśli obok emerytury ok. 22 tys. zł dostaje 22 tyś. zł diety radnej no i bonus za komisję ds. walki z alkoholizmem bagatela 53 tys. zł. Teraz wiadomo dlaczego tak uparcie broni Chodora.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2019 at 09:25
  Link

  Czy ten pan oddał już pieniądze? Jeżeli dawał gadżety ze swoim autografem przed wyborami tzn. że prowadził kampanię, ale dlaczego za nasze pieniądze. PROSIMY O ZWROT PIENIĘDZY do KASY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *