Lider z Jabłonny ustrzelił Sokoła

W sobotnie popołudnie oczy piłkarskich kibiców z terenu gm. Jabłonna były skierowane na boisko przy GCKiS, gdzie Wisła Jabłonna podejmowała rezerwy Sokoła Serock i broniła pozycji lidera. Po emocjonującym meczu, nasi piłkarze schodzili z murawy z podniesionymi głowami!

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem zdecydowanej przewagi Wisły. Goście powinni podziękować swojemu bramkarzowi za udane interwencje, ponieważ już do przerwy jedenastka z Jabłonny mogła prowadzić przynajmniej 4:0. Niestety jednak dobrych okazji nie wykorzystali Łukasz Majewski, Dominiki Cieślak i Jarosław Kowalski.

Wisła objęła prowadzenie w 33. minucie, kiedy Marcin Rębiejewski po centrze Jarosława Kowalskiego, pokonał bramkarza Sokoła. Goście próbowali wyrównać, ale znakomicie radziła sobie jabłonowska defensywa, która albo blokowała strzały albo umiejętnie uprzedzała zamiary rywala.

W 63. minucie Sokół doprowadził do wyrównania. Z tego rezultatu goście jednak nie cieszyli się zbyt długo, ponieważ dwie minuty później Marcin Chmielewski, który pojawił się na murawie po przerwie, wykorzystał rzut karny. Ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola w 75. minucie, uderzając futbolówkę wprost w okienko bramki. Wisła prowadziła już 3:1.

Do końca spotkania pozostało 13 minut i goście zdobyli już tylko bramkę kontaktową z rzutu wolnego. Było to kontrowersyjne trafienie, gdyż chwilę wcześniej przed polem karnym faulowany był zawodnik Wisły, ale gwizdek sędziego w tamtym momencie milczał.

Dzięki zwycięstwu, Wisła obroniła fotel lidera w rozgrywkach B-Klasy. Cieszy fakt, że  na meczach jabłonowskiej drużyny pojawia się coraz więcej kibiców, którzy z pewnością pomagają naszym piłkarzom w jeszcze lepszej grze. W najbliższej kolejce Wisła zmierzy się na wyjeździe z Farmacją Tarchomin.

Szczegółowe statystyki z meczu Wisła – Sokół II Serock można zobaczyć na Facebooku Wisły Jabłonna, na który serdecznie zapraszamy.

Wisła Jabłonna – Sokół II Serock 3:2 (1:0)
Bramki: 33′ Jarosław Kowalski (as. Marcin Rębiejewski), 65′ Marcin Chmielewski (rzut karny), 75′ Marcin Chmielewski (as. Piotr Małyszew) – 63′ zawodnik nieznany, 78′ zawodnik nieznany
Skład: Robert Wiśniewski – Piotr Małyszew, Mateusz Kowalski (k), Tomasz Rafał, Dariusz Niegowski – Adrian Polak (46′ Marcin Chmielewski), Marcin Rębiejewski, Cezary Kowalski (67′ Adam Fronczek), Dominik Cieślak (80′ Sebastian Strzyżewski) – Jarosław Kowalski (89′ Radosław Paterek), Łukasz Majewski