Legionovia II pokonuje Wisłę

W poprzedni weekend na bocznym boisku w Legionowie swój drugi sparing rozegrała A-klasowa Wisła Jabłonna. Przeciwnikiem był nasz rywal zza miedzy, czyli rezerwy Legionovii Legionowo, z którą w rundzie jesiennej przegraliśmy w Jabłonnie aż 2:5. Wiślacy ponownie nie sprostali Legionovii II.

Jest to drugi sparing podopiecznych Ryszarda Stromeckiego i kolejny raz trener niestety musi martwić się o zestawienie jedenastki, bowiem wielu nieobecnych na tym meczu spowodowało, że nie miał żadnej możliwości przeprowadzenia zmian i sprawdzenia nowych ustawień czy zadań taktycznych. Cieszyć może jedynie fakt że po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją w nasze szeregi powrócili Cezary Kowalski oraz Mateusz Mrozowski.

Mecz od początku do końca należał do drużyny prowadzonej przez Sebastiana Dzisiewicza. Jego zespół kompletnie zdominował swojego rywala grając piłką, podczas gdy za piłką biegać musieli zawodnicy z Jabłonny. Były momenty dobrej gry, ciekawych zagrań, ale nie miało to przełożenia na sytuacje podbramkowe, co widać w przedstawionych statystykach. Gdyby nie dobra gra obronna oraz fenomenalne interwencje Patryka Żemajtisa, Wisła to spotkanie przegrałaby wyżej. Na osłodę meczu piękną bramkę na 1:1 w samo okienko zdobył Hubert Koński oraz z rzutu karnego Łukasz Karczmarczyk.

Opis meczu w minutach:

1’ Początek spotkania i już Novia oddaje pierwszy strzał na bramkę. Po źle zagranej piłce w środkowej strefie boiska i przerzucie przez zawodnika miejscowych na prawą stronę, gdzie mimo obecności obrońcy, zostaje oddany strzał. Daleko od bramki.

5’ Gospodarze w natarciu. Klepka, zagranie na prawą stronę, płaskie zagranie w pole karne i po raz pierwszy pewniej interweniować musi Patryk Żemajtis.

6’ Kolejna akcja Legionovii. Zagranie ze środkowej strefy boiska pomiędzy dwoma zawodnikami Wisły, sam na sam i kapitalna interwencja Żemajtisa.

9’ 1:0 – co nie udało się wcześniej, udało się teraz. Kopia sytuacji sprzed kilku minut. Zagranie na prawą stronę, płaskie podanie w pole karne i mimo naporu obrońcy zawodnikowi Legionovii udaje się umieścić piłkę w lewym dolnym rogu bramki Wisły.

13’ Ponownie ze środka na prawą stronę egzekwują piłkę zawodnicy Novii, dośrodkowanie, które pewnie łapie nasz bramkarz.

15’ Z akcją wychodzi Wisła. Piłkę od Karczmarczyka otrzymuje Piotrek Małyszew. Dośrodkowanie… Niestety nie ma nikogo, kto by zamknął tę akcję. Piłka w rękach bramkarza.

18’ Strzał z 25 metrów gracza Legionovii, po chwilowym wypluciu broni Żemajtiś. Po chwili musi zmierzyć się w sytuacji sam na sam z zawodnikiem gospodarzy. Wyczekał do końca z tym, co zrobi przeciwnik i w pięknym stylu broni strzał i samą Wisłę przed utratą bramki.

25’ Zagranie na prawą stronę zawodnika miejscowych, zgranie przed pole karne, strzał, ale w porę piłkę blokuje nogą Łukasz Gałązka. Rzut rożny dla Legionovii.

30’ Zagranie Gałązki do Karczmarczyka, ten sam na sam wychodzi z bramkarzem. Niestety zostaje uprzedzony przez goalkeepera Novii i tylko aut.

31’ 1:1 – rzut rożny. Dośrodkowanie Adama Fronczka, głową przedłuża chyba Łukasz Karczmarczyk a Hubert Koński mocnym strzałem w samo okienko wyrównuje stan meczu. Dla dodania faktu był to pierwszy strzał Wisły w meczu.

32’ Po raz kolejny akcja toczy się prawą stroną boiska, zagranie do środka, podciągniecie akcji kilka metrów i strzał zawodnika Legionovii. Pewnie broni bramkarz Wisły.

36’ Wyrzut z autu Małyszewa do Karczmarczyka. Łukasz dośrodkowuje i piłka pada łupem bramkarza.

43’ Po dośrodkowaniu z lewej strony i strzale w prawy róg, tylko fenomenalna parada Żemajtisa ratuje Wisłę przed utratą bramki. Chwilę później ponownie swój kunszt musi pokazać Patryk, ponownie broniąc strzał z lewego narożnika pola karnego.

45’ Przed przerwą sprintem lewą stroną boiska sam na sam z bramkarzem Wisły wychodzi zawodnik Legionovii. Kolejny raz nasz bramkarz ratuje Wisłę przed utratą bramki.

46-57’ Identyczny początek drugiej połowy. Legionovia rozgrywa piłkę, konstruuje akcje, podczas gdy wiślacy starają się odebrać piłkę i zmienić obraz gry spotkania.

58’ Przejęcie piłki przez Karczmarczyka. Po chwili wbiega z nią w pole karne, szykuje się do strzału i uderzenie na bramkę oddaje Adam Podgórski. Nieporozumienie wiślaków. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

60’ 1:2 – po zagraniu Karczmarczyka z piłką w pole karne wpada Adam Podgórski. Nasz zawodnik zostaje nieprzepisowo powstrzymany i po chwili sędzia dyktuje rzut karny dla Wisły. Bramkarz wyczuł intencje Łukasza Karczmarczyka, jednak nie zdołał sięgnąć piłki.

62’ Dwie akcje, po których Legionovia powinna wykorzystać chociaż jedną i wyrównać stan meczu. Najpierw po błędzie jednego z naszych zawodników na strzał sprzed pola karnego zdecydował się jeden z zawodników gospodarzy. Piłka leci w prawy górny róg. Nasz bramkarz wyciągnął się jak struna i odbił ją przed siebie. Po chwili dopada do niej ponownie gracz miejscowych i tym razem też fenomenalnie wychodzi z tej sytuacji Patryk Żemajtiś parując piłkę na rzut rożny!!!

63’ Legionovia atakuje z animuszem. Kolejny strzał zza pola karnego. Zbyt lekko i pewnie łapie bramkarz Wisły.

65’ Kolejny raz fenomenalnie broni Żemajtis. Akcje w środkowej strefie boiska, zagranie na prawą stronę, odegranie przed pole karne, strzał i na rzut rożny piłkę wybija bramkarz Wisły.

66’ Po odegraniu do własnego bramkarza przez zawodnika Legionovii, za piłką podążył Rooka. Traf chciał, że bramkarz wybijając piłkę zrobił to na tyle przypadkowo, że nastrzelił naszego zawodnika. Niestety minimalnie nad bramką.

69’ Akcja gospodarzy. Zbiegniecie z prawej strony do środka w pole karne. Strzał pewnie broni Żemajtis.

72’ Miejscowi przeprowadzają akcję prawą stroną boiska, zgranie do środka, odegranie na lewą stronę. Próba dośrodkowanie zostaje zablokowana przez Mateusza Mrozowskiego.

74’ Spod własnej bramki rozpoczyna Żemajtis. Zagrywa do Czarka Kowalskiego, ten do Adama Fronczka, który odgrywa do Adama Podgórskiego. Próba zagrania Adama do Karczmarczyka zostaje zablokowane przez zawodnika Legionovii.

77’ Dwukrotnie dobrą interwencją w ciągu dwóch minut popisuje się Hubert Koński. Wpierw wygrywa pojedynek bark w bark z przeciwnikiem dzięki czemu piłka wychodzi poza boisko, by parę chwil później wygrać główkowy pojedynek po dośrodkowaniu zawodnika gospodarza z prawej strony.

81’ 2:2 – po dośrodkowaniu z prawej strony, piłka mija przy wyskoku jednego z zawodników Legionovii. Niestety dopada do niej drugi, tym razem niepilnowany zawodnik gospodarzy i po uderzeniu piłka pomiędzy nogami ląduje w siatce Wisły.

85’ 3:2 – w polu karnym nieprzepisowo został zatrzymany przez jednego z naszych obrońców zawodnik Legionovii i sędzia nie ma wyjścia. Dyktuje jedenastkę. Pierwszy strzał wyznaczonego zawodnika fenomenalnie broni Patryk Żemajtis. Niestety przy dobitce jest już bez szans.

90’ Koniec spotkania.

Legionovia II Legionowo – Wisła Jabłonna 3:2 (1:1)

Bramki: 9′ 1:0 Piotr Szymański (K.S Legionovia II Legionowo) 31′ 1:1 Hubert Koński (bez asysty) 60′ 1:2 Łukasz Karczmarczyk (rzut karny po faulu na Adamie Podgórskim) 81′ 2:2 Jakub Deptuła (K.S Legionovia II Legionowo) 86′ 3:2 Karol Szczepkowski (rzut karny- Legionovia II Legionowo)

Skład: Patryk Żemajtiś – Piotr Małyszew, Hubert Koński, Łukasz Gałązka, Mateusz Mrozowski – Adam Fronczek, Mateusz Kowalski, Cezary Kowalski, Rami Mohamed Mohamed Moussa – Łukasz Karczmarczyk – Adam Podgórski