Komentują wypowiedzi atakujące Kościół

Nie milkną echa kontrowersyjnych wypowiedzi Leszka Jażdżewskiego, który przemawiał przed wykładem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor naczelny lewicowego pisma "Liberte!" zaatakował Kościół Katolicki i mówił m.in. o "świniach taplających się w błocie". Słowa Jażdżewskiego komentują osoby z powiatu legionowskiego: rzecznik PO i lokalny aktywista.

Leszek Jażdżewski występując na Uniwersytecie Warszawski przed szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, mówił m.in., że "Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy, stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu". Mówił także, że „Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody".

Wyraził też poglądy, że "dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków" czy "ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry”.

Dla Wirtualnej Polski wypowiedzi Leszka Jażdżewskiego skomentował Jan Grabiec, były starosta legionowski i obecnie rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej.

- Forma tego wystąpienia jest moim zdaniem nie do przyjęcia. O kryzysie w Kościele, który jest sprawą dużej wagi, nie należy mówić w sposób, który nie jest poważny i odpowiedni do okoliczności. Uważam, że forma tego wystąpienia nie była poważna - mówił Jan Grabiec.

Wypowiedzi Leszka Jażdżewskiego popiera lokalny aktywista środowisk antykościelnych i LGBT - Marcin Mizgalski. Mieszkaniec Chotomowa znany jest w lokalnej społeczności jako założyciel serwisu Konwent Aktywistów Gminnych - Gmina Jabłonna, który jesienią angażował się w kampanię wyborczą obecnego wójta gm. Jabłonna.

- Uporządkujmy: @LesJazd mówił na #UW o faktach powszechnie znanych; on tylko je skomasował i miał odwagę głośno to powiedzieć. Opinie @pisorgpl, @Abp_Gadecki czy @JanGrabiec (nauczyciel religii) są bez znaczenia. Bo to o nich to wystąpienie było. @OnetWiadomosci wstyd, wazelina – pisze Marcin Mizgalski.

/red/

fot. PAP, Twitter

7 komentarzy do “Komentują wypowiedzi atakujące Kościół

 • 9 maja 2019 at 12:09
  Link

  Lokalny aktywista, nie zna się na niczym a wypowiada się w każdym temacie. A z grabcem się kiedyś mizgali w jacuzzi… Takie gejowe zabawy

  Odpowiedz
 • 9 maja 2019 at 17:57
  Link

  Wypowiedź Leszka Jażdżewskiego jest karygodna i plugawa obrażająca uczucia i wiarę ludzi wierzących,a pan Mizgalski słynie ze swojego ciętego języka ,widocznie utożsamia się z grupą LGBT ,co właściwie mnie nie dziwi tylko niech uszsnuje wiarę i uczucia uczciwych i normalnych ludzi ,tylko dla tego Pana to za trudne!!

  Odpowiedz
  • 14 maja 2019 at 09:59
   Link

   Jako uczciwy i normalny człowiek w pełni podzielam słowa Pana Jażdżewskiego i Mizgalskiego. Na pewno za normalność. Ie można uznać pedofilenia z dziećmi.

   Odpowiedz
 • 9 maja 2019 at 21:59
  Link

  Odmawiam komentarza na ten temat.

  Odpowiedz
  • 13 maja 2019 at 16:51
   Link

   E i tak skomentujesz

   Odpowiedz
 • 12 maja 2019 at 09:14
  Link

  Czy pan Mizgalski to ten co związany jest z wójtem Chodorskim? Jak pamiętamy, wójt przychodził do tego lokalnego przedsiębiorcy na wywiady, przed wyborami? Ciekawe, że do innych przedsiębiorców nie przychodził, przynajmniej z tym się nie afiszował. Z tym panem było inaczej. Jest nagranie jak urzędnik państwowy przychodzi do domu przedsiębiorcy, na wywiad, a przedsiębiorca wspierał go wyborach. Nie wydaje się Wam to dziwne? Takie koligacje wysokiego urzędnika państwowego? Co na to prezes Prawa i Sprawiedliwości? Czy moralnie jest to dopuszczalne? Co na to kodeks honorowy?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *