Kolejne zwycięstwo Wisły Jabłonna!

Piłkarze Wisły Jabłonna zrobili kolejny krok w kierunku awansu do A-Klasy. Po ciężkim meczu wygrali na wyjeździe z rezerwami Mazura Radzymin. Zwycięskiego gola zdobył Mateusz Kowalski. Wisła jest bardzo blisko promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

Bez Michała Banaszka i Pawła Madeja podopieczni Ryszarda Stromeckiego udali się do Radzymina na mecz z rezerwami tamtejszego Mazura. W ślad za naszymi zawodnikami ruszyła grupka kibiców, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Doping fanów na pewno dał pozytywnego kopa naszym chłopakom.

Początek spotkania należał do Wisły. Już w 1. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego zaskoczyć bramkarza próbował Adam Fronczek, jednak minimalnie za nisko i na kolejny róg futbolówkę wybił obrońca pilnujący lewego słupka bramki Mazura. 2 minuty później Zbyszek Marzęcki rzutem z autu zaprasza do gry Adriana Polaka, ten odgrywa do Jarka Kowalskiego, który mijając dwóch zawodników wbiega w pole karne i oddaje strzał, niestety wysoko nad bramką. W 4. minucie dobrze zapoczątkowaną akcje gospodarzy odczytał Łukasz Majewski i pewnym wybiciem przerywa akcję Mazura. W 5. minucie rzut rożny wykonują miejscowi, wrzutka, strzał głową i piłką ląduje nad bramką Tomka Kokosińskiego. Chwilę potem ponownie nasz bramkarz wyłapuje słaby strzał sprzed pola karnego po błędzie jednego z naszych zawodników. W 9. minucie Łukasz Gałązka po rozpoczęciu gry przez Zbyszka wyrzutem z autu uruchamia Jarka, strzał, ale pewnie broni bramkarz. Kilka minut później po obronie strzału golkipera z Radzymina wykonywanego przez Mateusza Kowalskiego, chwilę potem tylko fenomenalna interwencja naszego bramkarza ratuje nas przed utratą bramki, po tym jak po wspomnianym wolnym i kontrataku Mazura, zawodnik gospodarzy mija Zbyszka i Łukasza, by po chwili oddać strzał sprzed pola karnego zmuszając Tomka do tej właśnie interwencji.

W 15. minucie kolejny rzut wolny po strzale Mateusza Kowalskiego, wysoko nad bramką. W 22. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie bowiem w sytuacji sam na sam z Kokosem tylko interwencja Tomka ratuje Wisłę przed utratą bramki. Po chwili tym razem Maciej Lech na spółkę z Piotrkiem Małyszewem w odstępie 2 minut przerywają groźnie zapowiadające się akcje Mazura. Teraz to podopieczni Tomasza Wąsika są w natarciu. W 28. minucie tym razem poprzeczka ratuje wiślaków.  Chaos w grze Wisły, co próbują wykorzystać miejscowi. Po chwili w 31. minucie po akcji lewą stroną boiska i minięciu dwóch zawodników Wisły, tylko słupek staje na przeszkodzie strzelcowi w wyprowadzeniu swojego zespołu na prowadzenie. Co się dzieje z liderem?! Kłótnie, chaos, obwinianie się o sytuacje wprowadzają nerwowość w poczynaniach gości. Trener Stromecki reaguje głośnymi okrzykami mobilizującymi zawodników do większej koncentracji i uspokojenia nerwów oraz skupieniu się na grze, a nie obwinianiu kolegi z drużyny.

W 34. minucie minimalnie nad bramką z rzutu wolnego po faulu na Adamie Fronczku uderza Piotr Małyszew. Po chwili strzał Mateusza Bytomskiego ląduje daleko od bramki Radzymina. Swoją chęć zdobycia bramki wykazuje także Łukasz Gałązka, uderzając z okolicy 40 m po złym wybiciu bramkarza, niestety za słabo. Przed przerwą po raz kolejny z rzutu wolnego swojego szczęścia próbuje nasz kapitan, jednak i tym razem uderzenie leci wprost w bramkarza, co nie sprawia mu żadnych problemów i nie zmienia wyniku meczu. Chwilę potem brakowało ciut mocniejszego uderzenia, gdy po dośrodkowaniu i złym obliczeniu bramkarza, który wyszedł wypiąstkować piłkę, tylko cud a konkretnie palce bramkarza sprawiły, że piłka poszybowała tylko na rzut rożny. Przerwa i 0:0.

Na druga połowę w szatni zostaje Adrian Polak, a jego miejsce na placu gry zajmuje Szymon Prandzioch. Od razu na początku drugiej połowy błąd popełnia Łukasz Majewski, któremu piłka zostaje odebrana przez napastnika Mazura, strzał po wbiegnięciu w pole karne fenomenalnie broni Tomasz Kokosiński. Chwilę potem z rożnego dośrodkowuje Szymon, piłka spada na głowę Jarka Kowalskiego, niestety strzał nad bramką. W 57. minucie druga zmiana w zespole Wisły – na ławkę siada Bytomski a za niego na boisku melduje się Mikołaj Kropicz. W końcu nadchodzi upragniona 64. minuta, kiedy to po rzucie wolnym Mateusz decyduje się na miękką wrzutkę, zamieszanie w polu karnym, gdzie strzał zaabsorbował Łukasz Gałązka i mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza, piłką ląduje w siatce ku wielkiej radości ławki Wisły. 1:0!

W przeciągu czterech minut Mazur miał dwie sytuację, w których poważnie zagrożona była bramka gości. Najpierw po strzale niepewną interwencją „popisał się” Tomek i gdyby strzał był ciut mocniejszy, pewne jest, że byłoby wyrównanie. Chwilę potem po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska, na strzał z okolic 25 m zdecydował się zawodnik miejscowych. Na nasze szczęście wysoko nad bramką. W 71. minucie zakotłowało się pod bramką Wisły, istna kopanina, nie wiadomo, gdzie piłka, dla kogo ta akcja będzie miała szczęśliwe zakończenie. Po kilku chwilach w końcu na wybicie zdecydował się Piotrek Małyszew. W 79. minucie rzut rożny dla Mazura, dośrodkowanie, strzał głową i pewnie Kokosiński. Po tej akcji swoją szansę dostaje Adam Podgórski zmieniając Maćka Lecha, a w 87. minucie na odpoczynek zostaje wysłany Adam Fronczek, za którego na placu pojawia się Łukasz Walczak. Ostatnie minuty to była obrona Częstochowy – Wisła broniła się całym zespołem i wychodziła z kontrą a Mazur dążył do wyrównania stanu meczu. Po końcowym gwizdku wynik stał się jasny. Wisła wygrywa 1:0 i umacnia się na pozycji lidera.

Mazur II Radzymin – Wisła Jabłonna 0:1 (0:0)

Bramka: 64. Mateusz Kowalski

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew, Maciej Lech (80. Adam Podgórski), Łukasz Majewski, Zbigniew Marzęcki – Adrian Polak (46. Szymon Prandzioch), Mateusz Kowalski, Łukasz Gałązka, Mateusz Bytomski (57. Mikołaj Kropicz) – Jarosław Kowalski, Adam Fronczek (87. Łukasz Walczak). Pozostali rezerwowi: Mariusz Smorczewski

Żółte kartki: Wisła Jabłonna – Mateusz Kowalski, Piotr Małyszew

Widzów: około 45

Strzały celne / niecelne – I połowa: Mazur II Radzymin 5/2, Wisła Jabłonna 5/3
Strzały celne / niecelne – II połowa: Mazur II Radzymin 3/4, Wisła Jabłonna 2/3
Rzuty rożne I / II połowa: Mazur II Radzymin 2/4, Wisła Jabłonna 3/3