Gazetka gminna zostaje – oszczędności nie będzie

Jak okazuje się punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przed ostatnim wyborami Jarosław Chodorski przekonywał, że w ramach oszczędności gazetka gminna może być redagowana i wysyłana w formie elektronicznej. Wystarczyło tylko objąć stanowisko i: - Nie planujemy rezygnacji z wydawania informatora w formie papierowej - poinformował dziś Urząd Gminy.

Kampania wyborcza ma to do siebie, że niektórzy kandydaci są w stanie obiecać wszystko, byleby tylko uzyskać dobry wynik w wyborach. Postanowiliśmy przyjrzeć się programowi wyborczemu ówczesnego kandydata na wójta gm. Jabłonna.

111

program wyborczy Jarosława Chodorskiego

- Gazetka gminna również aby zaoszczędzić rocznie ok. 60tyś może być redagowana wysyłana w formie elektronicznej jako newslettet - czytamy w programie wyborczym obecnego wójta, Jarosława Chodorskiego.

Zastanawia nas skąd J. Chodorski wziął dane o kosztach wynoszących ok. 60.000 zł rocznie, skoro druk i skład graficzny gminnej gazety kosztuje rocznie 16.752,60 zł. W pierwszych latach "Wieści z Naszej Gminy" ukazywały się w nakładzie 1500 egzemplarzy, natomiast w tym roku do druku idzie 2000 egzemplarzy.

- Nie planujemy rezygnacji z wydawania informatora w formie papierowej. Jak Pan zapewne wie, nie wszyscy mieszkańcy gminy mają dostęp do Internetu. Jest również grupa czytelników, która chętnie wybiera informator w formie papierowej - informuje Urząd Gminy.

Po co zatem jest przygotowywany program wyborczy, skoro potem i tak jego poszczególne punkty nie są realizowane? Ciekawe, ile osób udało się wprowadzić w błąd?

Jabłonna Dla Mieszkańców

18 komentarzy do “Gazetka gminna zostaje – oszczędności nie będzie

  • 19 czerwca 2017 at 17:54
    Link

    “poprawa komunikacji (…) jest na słabym poziomie”,
    “poszczegulnych”,
    “wydażeniach”,
    “każdy otrzyma od nas wiadomość e-mail z informacjami nas interesującymi”
    😀
    Jak rany! Kto to redagował???
    Pomyśleć, że niektórzy uparcie twierdzą iż jestem panią Dominiką!
    I co, ja miałbym puścić taki materiał na witrynę internetową?
    😀

    Odpowiedz
  • 19 czerwca 2017 at 18:11
    Link

    W tym programie a tak naprawdę kilku zdaniach odnalazłem co najmniej dwa błędy ortograficzne.
    Panie redaktorze czy oby na pewno to program wyborczy Wójta ???

    Odpowiedz
    • 19 czerwca 2017 at 18:33
      Link

      tak

      Odpowiedz
  • 19 czerwca 2017 at 19:58
    Link

    Co do gazetki to propagandowa tuba jednej osoby za publiczne pieniądze. Jakby kto nie wiedział za nasze? Co do programu to w ramach “uczciwości” szybko zniknął z internetu w pierwszy wieczór po wyborach, 100 zl rocznie nie chciało się płacić rocznie, czy inny powód? Żenada.

    Odpowiedz
  • 19 czerwca 2017 at 20:22
    Link

    Jestem niemal pewny, ze przed wyborami Fryzjer bedzie wysylal listy na nasz koszt do wszystkich mieszkancow z niby podsumowaniem roku lub kadencji. Zupelnie ja MO.

    Odpowiedz
    • 19 czerwca 2017 at 23:03
      Link

      Widzicie go, partyzant z wyciętego lasu się znalazł! Panie, wojna już jakiś czas temu się skończyła. Teraz wszyscy tak robią (wszyscy ci, którzy mają się czym pochwalić 😉 )
      Gdybym był w drużynie szefuncia, radził bym mu baner przy wyjeździe z Chotomowskiej postawić na którym byłby uwidoczniony Wielki J. odpowiednio godnie przyodziany i wyposażony w otrzymane uprzednio insygnia władzy: berło i Jab….. o, przepraszam, rozpędziłem się 😉 to jest w łancuch wójtowski.
      “Jak cię widzą, tak cię piszą” – mówi stare przysłowie. Niechaj nasz najjaśniejszy dowódca o tym nie zapomina.

      Odpowiedz
      • 20 czerwca 2017 at 07:10
        Link

        łoj łoj panie Wojtku, ne jest pan ‘na czasie” 😉 teraz to sie wojna wyborcza zaczyna a z wyborczego lasu wilki wyborczek wyją i przypuszczają na wyborców wściekłe ataki. Co do banera to ja po amerykańsku postawił dwa takie wielkie dmuchane “figury” …… .;) no takie “witacze” 😉 a na nich napis oto taki tu rządził WSPANIAŁY I WIELKI….i okreslenie z dużej litery napisane w zaleznosci od uznania i mniemania własnego 😉 i na dodatek w ręku wielkie” dymiące” cygaro ………

        Odpowiedz
      • 20 czerwca 2017 at 08:44
        Link

        Tak, tak! Brawo! Idealne miejsce!!! O ile pamietam miało się znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu (skrzyżowania), no zaraz po wygranych przez aktualnego wodza wyborach 🙂 Nadal co rano tłum wdzięcznych wyborców stoi od Chotomowa do Modlińskiej i na pewno ciepło o nim mysli. Daję tam banerowi… no góra dwa dni. I nie trzeba będzie żadnej radnej aby zrobić znim porzadek, zapewniam XD. Aż się boję pomyśleć co gantelman z banera będzie dzierżyć w dłoni zamiast wspomnianego berła. Cygaro w ustach też zapewne ulegnie naturalnej metamorfozie. A! Nie bądźcie frajerami! Co sprytniejsi, w tym wójt lub wojtowa czasami objeżdżaja poranny korek przez Hepi. Tyle że tam też bywa różnie wiec, pomijajac wolajacy o pomstę do nieba odcinek Hepi-szkola w Chotmowie, probujecie na własną odpowiedzialność. 🙂

        Odpowiedz
        • 20 czerwca 2017 at 10:39
          Link

          Uchwała 107/5/14
          Zarządu Województwa Mazowieckiego
          z dnia 16 grudnia 2014 r.
          w sprawie przekazania Wójtowi Gminy Jabłonna zadania zarządzania częścią drogi wojewódzkiej nr 630 – ul. Modlińskiej – skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1820W ul. Chotomowską na odcinku od km 15+637 do km 15 + 837 w miejscowości Jabłonna……..ba co wiecej opracowano analize ruchu…………i ciagnie sie sprawa jak flaki z olejem pewnie do końcca kadencji a to by było juz czyste…………….wo

          Odpowiedz
  • 20 czerwca 2017 at 21:26
    Link

    Czekam na news dotyczący audytu w ośrodku zdrowia w Jabłonnie.

    Odpowiedz
  • 21 czerwca 2017 at 07:53
    Link

    ależ ten swiat się szybko kreci, jest już kolejny artykuł w Powiatoewj w sprawie wiadomej/rewelacji w słuzbie zdrowia ;), i gołym okiem widac jak redaktor daje drapaka udajac raka……….ciekaw jestem pini naszego rezonera W. Krecisza 😉

    Odpowiedz
  • 21 czerwca 2017 at 14:53
    Link

    To sie akurat chwali Fryzjerowi, ze jego ludzie wylapali naciaganie na kase w sluzbie zdrowia. Z drugiej strony, to naciagacz przylapal naciagacza. Jeden wart drugiego.

    Odpowiedz
  • 22 czerwca 2017 at 07:20
    Link

    jakoś prokurator …………go i jego ludzi delikatnie mówiąc nie pochwalił a raczej spławił pisząc mu kolejny raz spadaj chłopcze do piaskownicy. Co do reszzty waćpana wypowiedzi to w 200 % ZGADZAM SIĘ 😉 Ba co więcej dziwić sie należy że po “takich” przejściach z tym naszym wójtem “kochanem” 😉 popełnił mezalians intelektualny wchodząc do owego składu komisji, gdzie jak wiadomo radni to fachowcy od siedmiu boleści wszyscy wszystko wiedzą ;). Drugą złamaną zasada jest to ze nie walczy sie z lokalnymi symbolami politycznym tj sierpem i sławetnym młotem………..Pozdrawiam

    Odpowiedz