Dyrektor Gminnego Centrum Kultury odchodzi. „Będzie możliwość ułożenia wielu spraw na nowo”

Dyrektor Grzegorz Przybyłowicz zapowiedział, że już niedługo pożegna się z Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie. – Macie państwo moją obietnicę, że do 28 listopada doprowadzę placówkę w jak najlepszym stanie, aby przekazać ją w nowe ręce. Jeśli jednak będzie taka chęć i decyzja pana wójta, że ma to być wcześniej, jestem do dyspozycji. Za dużo lat życia tutaj włożyłem, a jest to 16 lat, aby oczywiście odejść w niesławie – mówił na sesji rady dyrektor GCK.

W jabłonowskim samorządzie szykują się kolejne przetasowania. Kilka miesięcy temu doszło do podzielenia Gminnego Centrum Kultury i Sportu na Gminne Centrum Kultury oraz na Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego dyrektorem został dotychczasowy rzecznik urzędu Michał Smoliński. Teraz swoje odejście zapowiedział wieloletni dyrektor GCK.

– 28 listopada nabieram praw emerytalnych i postanowiłem, że odchodzę na emeryturę. Pan wójt o tym wie, dlatego łaskawie powiedział o konkursie. Postaram się zostawić placówkę w jak najlepszym stanie – poinformował Grzegorz Przybyłowicz.

Rozdzielenie jednostki i zmniejszenie budżetu

Dyrektor GCK odniósł się do kwestii podzielenia GCKiS na dwie jednostki, która nastąpiła zimą. – To będzie inne Centrum Kultury niż było dotychczas. Nie chcę powiedzieć, że będzie inna jakość pracy, ale na pewno będzie inaczej. Będzie możliwość ułożenia wielu spraw na nowo, ponieważ będzie nowy dyrektor, nowe pomysły, idee i nowe otwarcie – stwierdził Grzegorz Przybyłowicz.

Dyrektor GCK poinformował, że w tym roku władze gminy ograniczyły budżet jego jednostki, ale przyjął to ze zrozumieniem. – Weźcie to wszystko po uwagę, że żyjemy w nienormalnym roku, w specyficznym czasie i rzeczywiście wszystkim nam jest trudno – zwrócił się do radnych.

Chce, żeby było transparentnie

– Macie państwo moją obietnicę, że do 28 listopada doprowadzę placówkę w jak najlepszym stanie, aby przekazać ją w nowe ręce. Jeśli jednak będzie taka chęć i decyzja pana wójta, że ma to być wcześniej, jestem do dyspozycji. Za dużo lat życia tutaj włożyłem, a jest to 16 lat, aby oczywiście odejść w niesławie. Chciałbym, żeby to wszystko zakończyło się miło, sympatycznie, elegancko i w sposób transparentny – podsumował Grzegorz Przybyłowicz.

Komentarze

 • 25 września 2020 at 20:07
  Link

  Pan Grzegorz swoim zaangażowaniem w pracę pięknie wpisał się w historię Jabłonny. Dziękuję za jego wkład w uatrakcyjnienie życia mieszkańcom . Mam nadzieję, że nowy Dyrektor będzie równie oddany społeczności a jego praca będzie równocześnie jego pasją.

  Odpowiedz
 • 26 września 2020 at 11:17
  Link

  Czy koleżka wójta zostanie dyrektorem, jak od wielu miesięcy wieść gminna niesie? Zobaczymy wkrótce….

  Odpowiedz
 • 26 września 2020 at 11:35
  Link

  U nas atrakcyjnie nie było. Latami o nas nie pamiętał bo my wychodki mamy. Oby ten drugi był każdemu równie oddany.

  Odpowiedz
 • 26 września 2020 at 12:05
  Link

  za gazetaprawna:
  „Przepisy nie określają czasu, w jakim informacje zawarte w oświadczeniu majątkowym powinny być dostępne w BIP. Właściwe organy przechowują je przez sześć lat. Po upływie tego okresu oświadczenie majątkowe podlega archiwizacji. Należy zatem wnioskować, że skoro do końca okresu przechowywania informacje zawarte w oświadczeniu majątkowym nie tracą statusu jawności, powinny być one przez ten cały czas dostępne w BIP. Przemawia za tym cel przepisów antykorupcyjnych, czyli prawo obywateli do informacji na temat majątku konkretnych osób w całym czasie sprawowania przez nie urzędu czy funkcji”
  Włodarz bip Jabłonna nie wiedzieć czemu skrócił okres upubliczniania oświadczeń, aktualnie dostępne jest np. tylko jedno oświadczenie majątkowe bohatera artykułu. Jaki to ma sens – skoro przysłowiowy szary obywatel (np. dociekliwy były radny) nie ma z czym go porównać?

  Odpowiedz
 • 26 września 2020 at 12:54
  Link

  U nas atrakcyjnie nie było. Latami o nas nie pamiętał bo my wychodki mamy. Oby ten drugi był każdemu równie oddany.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *