Dlaczego ścieżki rowerowe są czerwone?

Mieszkańcy Jabłonny toczą zażarte dyskusje na temat ścieżki rowerowej, która jesienią powstała wzdłuż ul. Modlińskiej. Jedni twierdzą, że czerwone pasy są mniej bezpieczne niż wyseparowana ścieżka, z kolei inni chwalą sobie walory estetyczne tego rozwiązania. Jak twierdzi projektant, dzięki czerwonym pasom samochody nie parkują na drodze rowerowej.

Dlaczego w Jabłonnie cała ścieżka rowerowa jest czerwona?

- W Jabłonnie nie ma pasów rowerowych dlatego użytkownicy dróg nie są do nich przyzwyczajeni. Istniało duże ryzyko, że czarne pasy nie będą respektowane. Wyznaczenie czerwonych pasów spowodowało uporządkowanie parkowania – żaden samochód nie stoi na drodze rowerowej. Z biegiem czasu, kiedy czerwona masa się wytrze, nie będzie konieczności odnawiania jej na całej długości drogi, a jedynie w miejscach niebezpiecznych (tak jak ma to miejsce w Warszawie) – tłumaczy za pośrednictwem Urzędu Gminy Bogdan Dybek, projektant ścieżki rowerowej.

Budowa ścieżki rowerowej została wykonana w drugiej połowie 2018 r. w ramach wspólnego projektu 8 gmin. Przebudowa odcinka na ul. Modlińskiej kosztowała 2.150.000 zł.

Daniel Szablewski

10 komentarzy do “Dlaczego ścieżki rowerowe są czerwone?

 • 20 lutego 2019 at 19:53
  Link

  Dybek……….i wszystko jasne 😉

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2019 at 21:25
  Link

  Czy to ten projektant, który razem z sekretarkami udzielał się w kampanii fryzjera?

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2019 at 06:27
  Link

  Ten projektant powinien być czerwony ze wstydu za tę robotę.

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2019 at 12:06
  Link

  Pieniądze wyrzucone w błoto… Ciekaw jestem czy projektant chciałby by dzieci jeździły na rowerach przy tej ruchliwej drodze. Samochód przejedzie dziecko się przestraszy. Straci równowagę przewroci sie i nieszczęście gotowe.

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2019 at 12:11
  Link

  Czy to ten zasłużony konstruktor ścieżek rowerowych zaprojektował ją w formie rynny, czy też wykonawca wpadł na pomysł, aby ją tak rzetelnie i fachowo wykonać? A może to korzystający z niej rowerzyści wyjeździli już taką koleinę, w której woda zalega miesiącami? No i ostatnie pytanie, czy jabłonowski UG kierowany przez naszego ukochanego Jarosława Wspaniałego zamierza zareklamować tę gołym okiem widoczną fuszerkę, dopóki jeszcze nie skończył się okres gwarancyjny?

  Odpowiedz
  • 21 lutego 2019 at 12:54
   Link

   co te sukinsyny robio co one robio za naszo kase, i sie pytam kto go wybrał ?

   Odpowiedz
  • 21 lutego 2019 at 14:57
   Link

   Nie zareklamują, bo ścieżka jest wg nich wspaniała, najnowocześniejsza w Europie. Na uwagi o wodzie Fryzjerczyk wyśle, jak to czynił uprzednio, armię trolli i będzie po sprawie.

   Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 at 07:06
  Link

  Projektant działał na zlecenie wójta. Radni nie chcieli takiej ścieżki. Wójt sam podjął decyzję i współpracował z tym projektantem w rożnych obszarach i nadal z nim współpracuje. Oznacza to, że on jest zadowolony z malowanej na czerwono ścieżki. Mieszkańcy niestety nie są zadowoleni, bo jest to marnotrastwo naszych pieniędzy, nie wspominając o dziurawych drogach, którymi wójt się nie zajmuje, ale ta ścieżka miał wszystkich porazić w oczy przed wyborami.

  Odpowiedz
  • 26 lutego 2019 at 08:38
   Link

   no i chyba projektant też zadowoly, bo to szztuka sprzedac takiego knota

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *